BILLA podporuje své regionální dodavatele novým pořadem na Stream.cz

Ve společnosti BILLA je regionalita potravin důležitým bodem zájmu už od roku 2015, kdy jako první řetězec v České republice představila speciální regál BILLA regionálně. Produkty v tomto regále jsou vždy spjaty s místem a tradicí daného regionu, vyráběny drobnými podnikateli, často rodinnými firmami a často jen v malém objemu. Regál či chlazený pult s označením BILLA regionálně čítá aktuálně 1 600 výrobků od 203 dodavatelů ze všech krajů České republiky. Regionální potraviny je možné zakoupit v 239 prodejnách BILLA. Nárůst obratu regionálního pultu je oproti roku 2019 téměř 22 %.

Nyní v rámci podpory malých dodavatelů natočila společnost BILLA třináctidílný seriál Za gustem Lukáše Hejlíka, ve kterém postupně představuje své regionální dodavatele. „Vnímáme, že naší rolí je informovat zákazníky o kvalitách těchto malých, ale podstatných firem. Proto vítáme spolupráci s Lukášem Hejlíkem na projektu Za gustem a věříme, že se nám podaří tímto seriálem opět o něco více vzbudit zájem o české produkty a proces lokální výroby,“ uvedla Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace BILLA ČR.

Autor úspěšného projektu Gastromapa Lukáš Hejlík postupně představuje českému spotřebiteli původ jednotlivých potravin, provádí ho celým výrobním procesem až po balení hotových výrobků. Divák se tak seznámí nejen s příběhem produktu, ale i s konkrétními lidmi, kteří za regionálními potravinami stojí. Podívá se do výroby různých druhů čajů a bylin, pochutin, jako jsou sušenky, smažené brambůrky či instantní kaše, limonád či lokálních pálenek a masových jerky. Ve vybraných dílech komentují lokální výrobu speciální hosté a známí čeští foodblogeři. Díly jsou postupně uveřejňovány na internetové televizi Stream.cz a na stránce gustoacademy.cz.

Zdroj a foto: REWE