BILLA i letos podpořila Sbírku potravin

Společnost BILLA se opětovně zapojila do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin. Lidé mohli přispívat celkem na 52 prodejnách BILLA napříč republikou, ve kterých se za sobotu vybralo 39 187 kg zboží. Toto množství by vydalo na přípravu téměř 79 000 porcí jídla. Koronavirová epidemie způsobila výrazný nárůst osob, které se ocitly v tíživé životní situaci. Zákazníci silně vnímají krizovou situaci a pomohli tak naplnit prázdné sklady potravinových bank. Cílem této historicky nejúspěšnější sbírky je pomoc domácnostem a rodinám v tíživé situaci, azylovým domům, samoživitelům a dalším znevýhodněným skupinám.

Celkově se v podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin podařilo vybrat 396 tun suchých a trvanlivých potravin. Lidé také přispěli 44 tunami základních hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. Navíc až do 1. prosince mohou lidé darovat potraviny a drogerii také prostřednictvím on-line nákupu. Přislíbeny jsou rovněž firemní a komunitní sbírky.

Generální ředitel BILLA ČR, Jaroslav Szczypka sám podpořil Sbírku potravin nákupem.

Podzimní sbírka se i přes aktuální omezení těšila rekordnímu zájmu, a i přes extrémně náročné hygienické podmínky proběhla sbírka ve všech 52 prodejnách BILLA bez problémů. Statistiky ukazují, že výrazně narostl počet lidí, kteří se dostali do obtížné životní situace a potravinové banky nemají zásoby. Chtěli bychom tímto poděkovat všem zákazníkům BILLA, že se zapojili do této náročné, ale nejpotřebnější sbírky. Děkuji i Romanovi Stašovi a Janu Punčochářovi, kteří přišli podpořit sbírku nákupem a svou přítomností,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel BILLA ČR.

Potravinové banky se potýkají více než dříve s nedostatkem zásob pro potřebné, a právě proto se motivačně do nákupů zapojují i známe osobnosti českého gastro byznysu. V prodejně BILLA v Říčanech u Prahy se tak sobotní sbírky účastnili vítěz letošního ročníku soutěže MasterChef Roman Staša a populární porotce soutěže MasterChef Jan Punčochář, který je zároveň tváří privátní značky Vocílka.

Sbírka potravin se od loňského roku koná vždy dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Letošní jarní kolo však muselo být kvůli koronavirové epidemii zrušeno. Je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Záštitu nad její realizací převzal ministr zemědělství Miroslav Toman.

Zdroj a foto: REWE