BABY born přichází s novými obaly bez plastů

V době, kdy dosahuje roční celosvětová spotřeba plastových obalů 78 milionů tun, se společnost Zapf Creation rozhodla učinit kroky k redukci plastových částí produktových obalů a s heslem „Zapf Creation Goes Green“ přichází s novými obaly, které obsahují minimum plastových částí. Typické krabice s průhledným okénkem budou v průběhu roku 2021 a 2022 nahrazeny kartonovými obaly, jejichž recyklace tolik nezatěžuje životní prostředí.

Společnost Zapf Creation se jako lídr ve svém oboru rozhodla jít příkladem a omezit používání plastů v obalových materiálech. V letošním roce se tak nového obalu dočká nejen jejich nejpopulárnější panenka BABY born, ale i řada dalších produktů. „Bezplastové obaly se na prodejnách začnou objevovat v březnu roku 2021 a postupně se jich dočkají veškeré produkty ze sortimentu Zapf Creation,“ uvádí Ing. Marcela Zůčková, Country Manager Zapf Creation pro Českou a Slovenskou republiku. Společnost tak reaguje na zvyšující se poptávku po ekologicky šetrnějších obalech a také chce zvýšit povědomí svých spotřebitelů o ochraně životního prostředí.

V rámci nového obalového konceptu ustupuje společnost od používání průhledných okének, blistrových obalů a plastových upevnění, a zároveň omezí použití lepicí pásky, kterou nahradí nálepkami z recyklovatelného PE materiálu. Plastové sáčky pro ochranu malých částí budou vyměněny za sáčky papírové, nebo budou části zabaleny v jemném papíru. Aby krabice splňovaly požadavky SIOC, budou opatřeny místem pro přepravní štítky, které mohou maloobchodníci a spotřebitelé v případě potřeby použít.

Zdroj a foto: Zapf Creation

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010