V krizi v letech 2008 a 2009 jsme hodně vyrostli a cítím, že se to stane i teď – Milan Drozen, CZECH PROMOTION

Aktuální situace v České republice není lehká jak pro lidi, tak i pro firmy nebo podnikatele. V této nové anketě našeho portálu Mistoprodeje.cz oslovujeme retailové odborníky z řad značek, řetězců, médií, výrobců POS produktů a realizátorů s cílem zjistit jejích aktuální situaci, potřeby a také i vyhlídky do budoucna.

V jubilejním desátém dílu této ankety jsme oslovili pana Milana Drozena, ředitele divize SYSTEMS společnosti CZECH PROMOTION.

1. Jaké jsou okamžité dopady současných antivirových restrikcí na Vaší firmu a Vás osobně a čím se momentálně zabýváte/potýkáte nejvíce?

Tak já osobně makám jako nikdy a všichni ve firmě myslím taky. V krizi v roce 2008, respektive u nás v roce 2009 jsme hodně vyrostli. A cítím, že se to stane i teď. Buďte prospěšní, pak budete úspěšní a žádání totiž v krizi přestává být jen frází. Naši klienti nás teď potřebují. Já osobně se teď hodně zabývám strategickým marketingem. Když je vaše firma v kondici nebezpečí (krize), tak první pravidlo zní „Obejděte své běžné zvyky a rutiny“. A s tím teď klientům hodně pomáháme… jak to udělat, aby dál fungovali a když to nejde, tak aby se velmi dobře připravili na to, až se znovu otevře. Všechny se snažím programovat, aby tu krizi vnímali jako příležitost. Protože to tak opravdu je.

2. Co by Vám v současné situaci nejvíce pomohlo?

Když by lidi nekoukali tolik na zprávy, každý den se přinutili věnovat aspoň hodinu duševní hygieně a svou energii a mysl směřovali k řešením, a ne k problémům.

3. Jaký očekáváte vývoj na Vašem trhu a u Vás ve firmě do konce roku?

Ti silní vyrostou a ti slabší zaniknou. Vidím to pozitivně. Trh se vyčistí a lidi zase budou chtít makat a přirozeně dávat energii tomu co je priorita a co dává smysl. Mám hezkou případovou studii, jak jsme si v roce 2009 a 2010 s klientem Alza.cz vzali trh. Firma teď na tom primárně bude tvrdě pracovala i s jinými klienty. Třeba se to zase povede. i proto je moto CZECH PROMOTION „Děláme lídry trhu“.

4. Kde vidíte prioritu pro zmenšení ekonomických dopadů současných restrikcí?

Tak asi to nebude zákaz nošení roušek 😊 Samozřejmě je nejdůležitější, co nejdřív znovu otevřít obchody a restaurace. Stát by měl už konečně jasně srozumitelně (a beze změn) připravit a odkomunikovat jednoduchý plán pomoci nejvíce zasaženým sektorům a firmám, tak jak ho, například připravila britská vláda. Čím dřív, tím jednoduší bude návrat k normálu. Po otevření už ale svět nebude jako dřív a chtěl bych věřit, že bude mnohem lepší.

Zdroj a koláž: redakce, foto: CZECH PROMOTION a pixabay.com

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010