Datart rozdá sto praček a sto sušiček nemocnicím

Nedostatek praček a sušiček ve zdravotnických a sociálních zařízeních pro aktuální potřebu nutné údržby látkových roušek se stal podnětem pro výzvu elektro prodejce „Spolu pomůžeme víc“. V dubnu Datart za každou zákaznickou objednávku daruje peníze a postupně z nich vybaví sto institucí spotřebiči s antibakteriálními programy pro bezpečné praní a sušení látkových roušek.

Reagujeme tímto na žádosti, kterých nám z nemocnic denně chodí desítky. S ohledem na aktuální situaci musejí nemocnice a jiná zařízení prát a sušit látkové roušky pro svůj personál a potřebují se rychle dovybavit spotřebiči. Mezi prvními obdarovanými jsou Pediatrická klinika Thomayerovy nemocnice v Praze a Domov pro seniory Burešov ve Zlíně,“ řekla Eva Kočicová, mluvčí značky Datart a dodává, že další instituce stále mohou o spotřebiče žádat.

V této době je každá pomoc vítána a my jsme velice rádi za tuto spolupráci, které si vážíme,“ řekl Petr Sulek, tiskový mluvčí Thomayerovy nemocnice. Datart daruje set pračky a sušičky s vhodnými antibakteriálními programy pro hygienickou údržbu látkových roušek nemocnicím a zařízením pečující o seniory nebo znevýhodněné osoby. Instituce se s žádostmi o spotřebiče mohou hlásit na webových stránkách elektro prodejce, který za každou zákaznickou objednávku daruje dvacet korun.

Žádat o dar lze od 1. dubna 2020 ZDE.

Zdroj a foto: HP Tronic