Rozhovor měsíce 4/2023 – Radek Vybíral: „Kvalitní merchandiser dnes může nahradit i práci obchodního zástupce.“

Přinášíme Vám možnost nakouknout pod pokličku významné marketingové společnosti ppm factum, přesněji do divize Merchandisingu. Nahlédněte hlouběji do této oblasti marketingových služeb, a to prostřednictvím osobního rozhovoru přímo s ředitelem oddělení merchandisingu Radkem Vybíralem, ve kterém se mimo jiné dozvíte jeho pohled na nejnovější trendy, ale i nejbizarnější objednávku od zákazníka.

Radku, začínal jste v ppm factum a. s. téměř před osmnácti lety, jak jste se stal Field Force Directorem?

Začal jsem jako auditor v divizi Retail Audit. Postupně všichni mizeli, až jsme zůstali s kolegou sami dva a někdo to pochopitelně musel řídit, tak jsem se toho ujal :).

Během té dlouhé doby, co v naší firmě pracujete, musíte držet krok ve znalosti v nejrůznějších oborech našich zákazníků a musíte dokázat zvolit optimální kombinace řešení našich zákazníků. Co Vám pomáhá při neustálém vzdělávání?

Neustálý kontakt se zákazníkem a naslouchání jejich potřeb, velmi důležité je také mít neustálý kontakt s lidmi co odvádějí tu tvrdou práci přímo v terénu. Divili byste se, co tam vznikne za skvělé nápady.

Můžete uvést alespoň některé trendy, jak se postupem času změnily požadavky našich zákazníků?

Jednoznačně je zde tlak na kvalitu odvedeného servisu. Kvalitní a dobře zaplacený merchandiser dnes už nahrazuje u některých našich zákazníků obchodního zástupce. Co je pozitivní, tak stále více našich zákazníků si uvědomuje, že kvalitní servis nelze mít za 100 Kč na hodinu. Ale je to ještě běh na dlouhou trať.

Překvapila Vás v poslední době nějaká objednávka od zákazníka? Pokud ano, čím konkrétně? Dokázali jste ji úspěšně vyřešit?

Ano, chtěli po mně jednoho merchandisera na jedné provozovně s frekvencí 1 x hodina za týden za 96,5 Kč. Tohle Vážně řešit neumím.

Jak vlastně v ppm factum probíhá celý proces, který začíná poptávkou zákazníka a končí předáním komplexní služby?

Je to velmi obsáhlý proces. Pokud bych vše vysvětloval, tak bychom tady byli asi hodně dlouho a možná bych prozradil některé naše know how. V každém případě tím, že jsme velmi sofistikovaná společnost, všechny procesy jsou jasně stanovené a nedají se nijak obejít, protože pak by nefungoval cely systém.

Co Vám připadá nejtěžší a naopak, co Vás nejvíce těší na pozici ředitele z hlediska vedení celého pracovního týmu?

Nejtěžší pro mě je vyjít do 4. patra když nejede výtah, ale sladkou odměnou je pak pro mě skvělý kolektiv lidí, který mám kolem sebe, protože každá společnost stojí na lidech a my máme opravdu ty nejlepší lidi na trhu a to na všech pozicích.

A teď něco o Vás, jaké jsou vaše nejoblíbenější koníčky?

Koníčkem jsou mi mé tři děti, takže většinu volného času věnuji rodině. Když už ale zbyde nějaký ten čas, tak se věnuji myslivosti, kde relaxuji a vnitřně odpočívám.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010