V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste

2132 zobrazení

V Minimum Waste věří, že minimalizovat odpad může každý z nás. Hlavním cílem je inspirovat a ukazovat, že precyklace (prevence odpadu) může být přirozenou součástí našeho každodenního života. 

Doteď si návštěvníci našeho prostoru mohli prohlédnout nejrůznější instalace na téma odpadu a jeho prevence a poslechnout si zajímavé hosty během uskutečněných přednášek a diskuzí. 
Nyní se tento pražský obchod rozšiřuje o řadu skvělých předmětů, které zákazníkům umožní žít bez odpadu nebo které jsou s odpadem nějak spojené. Ale tyto věci nejsou jen ke koukání a inspiraci, ale návštěvníci si je také už mohou i koupit.

Co zde mohou zákazníci najít? 
V nabídce jsou zde věci, které lidem umožní minimalizovat odpad v každodenním životě – opakovaně použitelné varianty běžných jednorázových (plastových) produktů. Jsou tady také nákupní tašky, krabičky, dózy na potraviny, lahve, kelímky na kávu, bezobalovou kosmetiku a mnoho dalšího. Produkty jsou pečlivě vybrané tak, aby byly maximálně funkční a ekologické, ale i oku lahodící. Mimo jiné jsou v tomto prostoru i nejrůznější věci s „odpadovým“ příběhem – kabelky z ananasových listů nebo hrnečky z kávového lógru. 

Tento prostor není pouze obchod, ale stále také multifunkční prostor věnovaný prevenci odpadu, kde se snoubí edukace s prodejem produktů, které souvisí s danou tematikou. Nadále se zde budou pořádat nejrůznější eventy a šiřit se myšlenka prevence odpadu tímto způsobem dál.

Zdroj a foto: Minimum Waste