V soutěži Volby spotřebitelů 2017 se absolutním vítězem staly Oleje Lukana

Společnost Atoz Marketing Services na slavnostním galavečeru vyhlásila výsledky svého marketingového programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, který už sedmnáctým rokem oceňuje inovace na českém trhu. Předávání ocenění proběhlo i letos v Kině Lucerna v Praze a hosty jím po loňském úspěchu provedl opět moderátor Rey Koranteng.

Výrobci a distributoři mohli do letošního ročníku programu přihlásit své inovace z oblasti rychloobrátkového zboží, doplňků stravy a OTC produktů (s výjimkou tabákových výrobků), které byly na český trh uvedeny nebo i nadále  uváděny v období od ledna 2016 až do konce května 2017.

O titul Nejlepší novinka se tak v letošním ročníku ucházelo necelých 160 nových a inovovaných výrobků, které se utkaly o přízeň spotřebitelů celkově ve 31 potravinářských a 20 nepotravinářských kategoriích, jejichž rozpětí bylo opravdu široké.

Úplně nové nebo méně obvyklé kategorie byly letos převážně v oblasti drogerie, ať už se jednalo o kondomy a erotické gely, laky na nehty či dámskou depilaci. Nově se přitom objevily i kategorie, které reflektují aktuální trendy ve spotřebitelském chování, jako je například poptávka po zdravějším životním stylu. Prvně tak třeba byly zařazeny kategorie Speciálních a Proteinových potravin, které se v poslední době těší na trhu čím dál větší oblibě.
Dalším z trendů, jež provázely letošní ročník, byl pak i zájem spotřebitelů o praktičtější a uživatelsky přívětivější obaly.

Kromě úplně nových kategorií nás – organizátory programu – letos velmi potěšila velká koncentrace výrazných inovací především mezi produkty určenými pro prodej v běžných supermarketech, ať už se jedná o nealkoholické pivo se superpotravinou, erotický gel, holistická krmiva nebo třeba müsli s kousky vídeňských oplatek apod. Převážně se tento rok jedná o opravdové novinky a ne jen o inovované verze starších produktů,“ uvedl pro portál Marketingové noviny.cz  Lukáš Matějka, marketing group manažer skupiny Atoz Marketing.

Podkladem pro udělení ocenění se staly výsledky exkluzivního výzkumu, jenž tento rok provedla agentura Nielsen. Dotazování proběhlo na reprezentativním vzorku čtyř tisíc respondentů a cílem bylo zjistit, který z výrobků v každé kategorii by si spotřebitelé zakoupili, pokud by mezi nimi vybírali v obchodě a mohli si odnést pouze jeden z nich.
Výrobky, které zvítězily v jednotlivých kategoriích, zhlédla odborná porota složená ze zástupců maloobchodu, marketingu, odborných médií a výrobců obalů. Porota hodnotila produkty z odborného hlediska a vybrala z nich jednoho vítěze. Tím se nakonec stal Möller’s rybí olej omega-3 s citronovou příchutí od společnosti Vitana, který si vysloužil Čestné uznání poroty.

Absolutním vítězem, tedy produktem, který dopadl v průzkumu celkově nejlépe, se pak staly Oleje Lukana společnosti Glencore Agriculture Czech.

Oceněny byly i novinky, které zaujaly spotřebitele v rámci doprovodných soutěží pořádaných mediálními partnery programu.

Nejlepší novinku si přitom zvolili i fanoušci Volby spotřebitelů na facebookovém profilu, u nichž se favoritem staly Kotlíkové brambůrky společnosti Jan Zykmund.

 

 

Zdroj a foto: ATOZ Marketing Services, mano.cz

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010