Pilsner Urquell představil letošní prémiovou kolekci aukčních designových lahví

Pilsner Urquell odstartoval přípravy předvánoční dobročinné aukce exkluzivních pivních lahví, jejíž výtěžek věnuje na konto Centra Paraple. Design kolekce inspirované 175. výročím legendárního plzeňského ležáku navrhl letos umělecký ředitel sklárny Moser Lukáš Jabůrek. Lahve půjdou do dražby 13. prosince. Každoročně mají o tyto umělecké artefakty zájem stovky lidí. Mnozí z nich jsou připraveni za lahev zaplatit i víc než 150 tisíc korun. 

Charitativní aukce Pilsner Urquell se koná už pošesté.

„Každý rok vzniká speciální edice pivních lahví Pilsner Urquell, jejichž návrhy připravují ti nejlepší designéři. Máme tak možnost ukázat krásu řemesla, pivovarského i sklářského, a v předvánočním čase i pomáhat těm, kteří to potřebují – lidem, jež onemocnění míchy připoutalo na vozík,“ říká Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Pilsner Urquell je jedinečné pivo, které inspiruje, v těžkých chvílích rozveseluje a v radostných okamžicích spojuje,“ říká Václav Berka, a doplňuje: „Věříme, že ty nejlepší věci mohou vzniknout uchováním tradic a předáváním zkušeností z generace na generaci. Proto jsme se letos v tomto projektu spojili s další českou legendární značkou, kterou je Moser.“

 Spojení s Moserem není náhodné – přední česká sklárna slaví v tomto roce také kulatiny, na trhu působí už 160 let. Speciální edice pivních lahví tak spojuje nejen významné tuzemské značky, ale symbolizuje také jejich hodnoty: úctu k tradici, perfektnímu řemeslu a vysoké kvalitě, díky nimž se české pivo i sklo staly proslulými po celém světě. Jejich spolupráci oceňuje i Zdeněk Svěrák, zakladatel Centra Paraple: „Přeji plzeňskému ležáku k jeho 175. narozeninám, aby mu přátelé zachovali přízeň. Jeho kvalita si to zaslouží! A spojení tradičního českého nápoje se slavnou sklářskou firmou Moser byl šťastný nápad. Jsem rád, že společně pomohou lidem, kteří to potřebují.

„Sklárna Moser, tradiční česká manufaktura, slaví v letošním roce 160 let od založení. Těší nás, že jsme s plzeňským pivovarem našli atributy, které se nám podařilo propojit, a vytvořit tak jedinečnou kolekci křišťálových lahví. Tradiční řemeslo, výjimečná kvalita, respekt k odkazu mistrů svého oboru a unikátní dovednosti předávané po generace jsou společnými hodnotami, které jsou klíčové pro sklárnu Moser i Pilsner Urquell,“ říká Lenka Bogrová, marketingová ředitelka sklárny Moser.

Kolekce uměleckých aukčních lahví 2017 odkazuje na letošní významné 175. výročí uvaření první várky ležáku Pilsner Urquell. Každá z deseti lahví limitované edice odkazuje k jednomu z časových milníků historie Pilsner Urquell, a je tak naprosto jedinečná. „Design lahve je inspirovaný tvarem sudu, ve kterém pivo zraje. Záměrně jsem vytvořil minimalistický a čistý tvar, aby vyniklo řemeslné umění a jedinečné zdobení lahve několika náročnými sklářskými technikami. Ručně broušený a leštěný dekor klínových řezů symbolizuje ječmen, z něhož se pivo vaří,“ popisuje Lukáš Jabůrek. Zcela unikátní je pak podle Jabůrka ručně broušená a pasovaná zátka do lahve vyrobená z barevné moserovské skloviny topas. Lahev zdobí i výroční pečeť s vyraženým motivem 175. výročí Pilsner Urquell. 

Letošní aukce se bude konat 13. prosince 2017. Dražba bude spuštěna v 9:00 a poběží až do 16:00. Během této doby mohou předem zaregistrovaní dražitelé přispívat libovolnou částkou, jednu z deseti lahví však získají jen ti, kteří nabídnou nejvíce.

 

Zdroj a foto: Plzeňský Prazdroj

koláž: redakce