Oleje Lukana opět slaví úspěch mezi světovými značkami

Tradiční česká značka se u tuzemských spotřebitelů opět řadí po bok největších světových výrobců. Stejně jako v roce 2017, i letošní ocenění Volba spotřebitelů v kategorii olejů získal výrobek značky Lukana. Zákazníci, kteří se do hodnocení zapojili, za nejlepší novinku označili olej Lukana Fritovací.

Slavnostní vyhlášení výsledků programu se každoročně koná za účasti téměř 500 profesionálů z oblasti marketingu a obchodu. Předání letošních cen proběhlo ve čtvrtek 24. května 2018 na galavečeru v pražském paláci Lucerna. Za výrobce olejů značky Lukana, společnost Glencore, ocenění Volba spotřebitelů převzal marketing manager Luis Hilgert. „Cesta k finálnímu vývoji nového výrobku byla dlouhá, ale úsilí se nám vyplatilo. Nyní jsme schopni našim zákazníkům nabídnout vysoce kvalitní produkt, díky kterému si mohou vychutnat svá oblíbená smažená jídla,“ říká Hilgert.

Marketingový program Volba spotřebitelů oceňuje a podporuje nové a inovované výrobky nebo výrobkové řady uvedené na český trh rychloobrátkového zboží. Do programu své výrobky přihlašují jak velké mezinárodní, tak i menší domácí společnosti. V konkurenci výrobců jedlých olejů již podruhé za sebou nejlépe obstála značka Lukana. Po loňském vítězství tradičních olejů v novém atraktivním designu si letos ocenění vysloužil nový výrobek.

Lukana Fritovací 1 l byla na trh uvedena v březnu roku 2018. Její receptura byla speciálně zvolena tak, aby optimálně odpovídala potřebám při smažení a fritování. Prvotní testy v rámci studie VŠCHT z května 2018 prokázaly, že právě její složení zaručuje vysokou stabilitu oleje vůči vysokým teplotám, kdy nedochází k přepalování. Olej si i přes opakované použití uchovává pozitivní nutriční parametry. Spolu s vlastnostmi výrobku byly v programu Volba spotřebitelů rozhodujícími parametry obal a cena. O vítězi rozhodlo hlasování 4 390 respondentů.

V roce 2011 značku Lukana koupila společnost Glencore Agriculture Czech s.r.o., která tak pokračuje ve více než stoleté tradici výroby kvalitních jedlých olejů na severu Čech. Společnost Glencore Agriculture Czech s.r.o. je součástí Glencore Agriculture, jednoho z největších zpracovatelů a obchodníků s agrokomoditami na světě.

 

Udroj a foto: Glencore Agriculture Czech

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010