Jogurty Kostíci v recyklovatelných kelímcích najdete v řetězcích Albert, Globus a dalších

Společnost Danone v souladu se svojí vizí „Jedna planeta. Jedno zdraví“ inovuje obal svojí značky jogurtů Kostíci. Nově bude kelímek z potištěného polypropylenu (PP) a tím pádem bude 100% recyklovatelný. Kostíky v novém obalu najdete v řetězcích Albert, Globus, Kaufland, Billa, Tesco, COOP a dalších.

 „Jako přední výrobce potravin si uvědomujeme, že dnešní obalový systém je neudržitelný a způsobuje ekologickou zátěž spojenou se zpracováním odpadu, který vznikne po spotřebování výrobku. Protože chceme nabízet výživné a kvalitní potraviny a nápoje v obalech, které jsou oběhové, opakovaně využitelné a nekončí v přírodě, zaměřili jsme se na změnu obalu jogurtu Kostíci, který patří mezi ty nejoblíbenější,“ vysvětluje Adéla Pánková, senior brand manažerka značky Kostíci.

Danone zároveň pro svoje spotřebitele vypracovalo edukativní plakát se šesti kroky, ve kterých je nabádá ke spolupráci a vyzývá je, aby po snědení jogurtu kelímek správně vytřídili a dali mu tak šanci na recyklaci. Díky této změně společnost Danone sníží odpad, který vzniká v souvislosti se spotřebou jejích produktů, v průměru o 11 tun ročně.

Jogurt Kostíci patří mezi nejoblíbenější značky jogurtů u dětí v České republice. Kostíci jsou zdrojem vápníku, který přispívá k udržení dobrého stavu kostí, a neobsahují žádné konzervanty. Protože Danone podporuje správný výběr potravin a udržitelnost nejen ve smyslu životního prostředí, ale také podpory zdraví člověka, rozhodlo se nově na obalu uvést i nutriční označení NutriScore, kterým spotřebitelům zjednoduší orientaci ve správné výživě. Jogurty Kostíci určené pro český a slovenský trh se vyrábí v Benešově.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010