Dm drogerie loni zvedla tržby

“Zisk bude odpovídat tomu loňskému,” řekl jednatel společnosti Gerhard Fischer s tím, že konkrétní číslo se zveřejní až ve výroční zprávě po konsolidaci výsledků. Loni dosáhla firma zisku 158 milionů korun. “Všechny zisky vždy investujeme zpět v České republice,” zdůraznil Fischer pro MF DNES.

Firma loni otevřela šest nových prodejen a 13 dalších zrenovovala. Celkem do těchto úprav investovala 120 milionů korun.

Řetězec pokrývá pětinu drogistického trhu podle počtu prodejen a těší se z toho, že mu přibývají zákazníci. “Zaznamenali jsme nadproporční růst u zdravé výživy, u které jsme také rozšířili nabídku, u potravy pro zvířata, což je segment, který roste už roky, a v péči o domácnost,” upřesnila vedoucí marketingu Martina Horká. Čtvrtinu obratu tvoří privátní značky.

V letošním finančním roce řetězec plánuje otevřít deset nových obchodů. “Už jsme téměř v každém městě s více než deseti tisíci obyvateli. Nejde nám však o růst počtu ani jen o zvyšování zisku, ale o to, aby společnost byla zdravá a splácela své úvěry, které má ještě z počátku expanze,” dodal Fischer. Dm má v Česku 216 obchodů. Loni vytvořil 110 nových pracovních míst, takže pro něj nyní pracuje 2 270 lidí.

Dm drogerie markt je dceřinou společností dm drogerie markt GmbH Rakousko. V roce 1993 otevřela svou první prodejnu v Českých Budějovicích. Mateřská společnosti, která působí i v Maďarsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Rumunsku, Bulharsku a Makedonii, zvýšila ve finančním roce 2012/13 obrat o 5,3 procenta na 1,84 miliardy eur.

 

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři