Česká technologická společnost MIWA získala první místo v rámci Cen SDGs

Česká technologická společnost MIWA získala první místo v rámci Cen SDGs (Cílů udržitelného rozvoje) v kategorii byznys, a to se svým projektem zaměřeným na minimalizaci odpadu.

MIWA je systém distribuce a prodeje produktů založený na opakovaně použitelných kapslích a modulárních skladových a prodejních jednotkách v obchodech. Prostřednictvím unikátní technologie a procesního systému MIWA zajišťuje bezodpadovou cestu zboží od výrobce do prodejen a umožňuje pohodlný a hygienický prodej a nákup zboží bez obalu.

V České republice se již podruhé uskutečnilo předávání Cen SDGs, které mají za cíl vybrat a ocenit společnosti, jednotlivce i veřejně prospěšné aktivity. V tomto roce z téměř 150 nominovaných postoupila MIWA přes odbornou nominaci i veřejné hlasování.

Cena je relevantní zejména v době, kdy veřejnost i oficiální reprezentace EU toto téma vnímají velmi vážně.  V nedávné době byla například schválena závazná direktiva jak obal vůbec nevytvářet.

Jakkoli je recyklace klíčová pro budoucnost naší planety, stále částečně přispívá k jejímu znečišťování. Množství recyklovaného odpadu narůstá, stejně jako objem toxinů, které obsahuje a jenž nadále zatěžují životní prostředí.

MIWA chce změnit tento stav a zasadit se o celospolečenskou změnu v tvorbě a nakládání s odpadem, tak aby se prevence tvorby odpadu (precyklace) stala novým společenských standardem chování pro podnikatele i veřejnost. Precyklace, která znamená zastavení tvorby odpadu dříve, něž vůbec dostane šanci vzniknout.

O Cenách SDGs

Druhý ročník nezávislého ocenění uděluje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem životního prostředí, pod záštitou Informačního centra OSN v Praze a UN Global Compact v Česku.

Ceny SDGs byly vítězům předány v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí za osobní účasti ministra financí Dánského království, Kristiana Jensena, pod jehož silový resort spadá agenda SDGs v Dánsku.

 

Zdroj a foto: MIWA

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři