Bauhaus neotevře nový obchod

Obří obchod v Brně – Ivanovicích nemůže zprovoznit kvůli soudním sporům o to, zda byl obchod postavený v souladu se zákonem. Jde o precedenční případ, žádný podobný spor zatím nedošel až k propouštění zaměstnanců. Tuzemské úřady totiž investorům, kteří budovali továrny nebo obchody bez ohledu na zákony, zatím spíše ustupovaly.

Ukázkový příklad

Brněnský Bauhaus patří mezi ukázkové případy, ve kterých si velké společnosti nedělají těžkou hlavu s dodržováním legislativy. Vážné chyby ve vydaném certifikátu na stavbu obchodu našel ombudsman i ministerstvo pro místní rozvoj. Inspektor totiž vydal certifikát utajeně a v rozporu se zákonem, když obešel majitele a majitelky sousedních rodinných domů i organizace hájící životní prostředí v Ivanovicích.
Stavbu hobbymarketu zažalovali jak lidé z Ivanovic, tak i majitelé hypermarketu Globus, který stojí ve stejné lokalitě.
Městský soud v Praze pak vydal předběžné opatření zakazující obchod otevřít. Veřejný zájem na ochraně životního prostředí je podle soudců důležitější než ekonomické zájmy firmy Bauhaus.
Zástupci české pobočky hobbymarketu jakékoliv pochybení odmítají. Soudy a úřady podle nich postupují alibisticky a protiprávně. Proto firma rozhodla o hromadném propouštění lidí, které už najala na provoz prodejny.

Škoda sto milionů

„O práci tak v první fázi definitivně přijde nejméně osmdesát zaměstnanců, kteří byli loňského roku přijati do pracovních poměrů pro výkon práce v tomto novém obchodním centru,“ uvedl mluvčí firmy Tomáš Hanzlík.
Škoda, která společnosti Bauhaus vznikla neotevřením obchodu, už podle zástupců řetězce překročila sto milionů korun.
„Náhradu této škody je společnost připravena vymáhat právní cestou, a to po všech zúčastněných stranách, které ji svým jednáním poškodily,“ uvedl Hanzlík. Firma už dříve avizovala, že může chtít vymáhat po Česku až přes dvě miliardy korun.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010