Proč jsou tak populární kavárny s retro prvky?

Kavárenským povalečům a milovníkům designu zvoní na lepší časy. Jako houby po dešti se objevují bary a kavárny v industriálním stylu s prvky retra. Hned u vchodu vás lákají křídové tabule s denní nabídkou čerstvé pražené kávy a při vstupu do interiéru se cítíte jako v útulném obývacím pokoji.

 

Tradičním kavárnám odzvonilo

Kavárny už nejsou pouze místem setkávání našich babiček nad vídeňskou kávou a rakvičkou se šlehačkou. V současné době jsou místem trávení volného času, vstřebávání kulturních zážitků, ale i místem pro práci.

Typické uhlazené vídeňské kavárny v secesním nebo art deco stylu navštěvuje především starší generace a z velké části turisti. Teď ale letí industriální retro styl. Na těchto místech vám nabídnou mnohem víc než jen espresso.

Inspirace z Berlína

Čistý interiér, přiznané cihlové zdi často natřené bílou barvou, dřevěné doplňky i nábytek, a to vše doplněné uměleckými díly. Moderní kavárny nejsou místem, kde komoditní kávou doplníte energii na celý den, ale jsou to především místa odpočinku, relaxu a setkávání lidí. Mají ve své nabídce dobrá vína a prémiovou kávu, často praženou ve vlastní pražírně.

Alternativní způsoby přípravy kávy a domácí dezerty pak jen dokreslují atmosféru, kterou moderní kavárny mají. Lidé sem chodí trávit čas, protože se zde cítí příjemně.

křídové tabule - orez - small

 

Retro prvky

Broušené sklo, křídové tabule s denní nabídkou a porcelánové nádobí, které vypadá jako byste ho vzali z babiččina kredence. To vše v  harmonii s designovými prvky. Inspirace přichází z Berlína, který dal vzniknout tomuto alternativnímu stylu. Ještě se divíte, proč jsou tyto kavárny tak populární?

Kulturní dění

Díky příjemnému domáckému prostředí se v kavárnách odehrává mnoho společenských akcí. Mají prodlouženou otvírací dobu a v mnohém nahradily klasické bary. Sedí se v nich zkrátka tak pohodlně, že se člověku nechce odejít, ani když už je na další dávku kofeinu příliš pozdě. Jejich propojení s uměleckou scénou je předurčuje k pořádání vernisáží a zajímavých koncertů alternativních kapel.

Pokud půjdete kolem takovéto kavárny, všimněte si křídové tabule před vchodem. Kromě denní nabídky domácích dezertů a čerstvé kávy se z ní dozvíte například, který umělec zde vystavuje, nebo jaké kulturní akce se v prostorách kavárny v nejbližší době uskuteční.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010