Žatec má Rákosníčkovo hřiště

820 zobrazení

Žatec se v sobotu 11. srpna rozrostl o Rákosníčkovo hřiště. Nové dětské hřiště, které postavila společnost Lidl, stojí v lokalitě pod ulicí Nákladní. Hřiště se nachází v obytné zástavbě a stane se oblíbeným místem pro spoustu dětí. O výběru lokality přitom rozhodli sami občané města.

Sobotního otevření, v jehož průběhu nechybělo slavnostní přestřižení pásky, se zúčastnily stovky návštěvníků. Hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun prošlo na úvod zátěžovou zkouškou, když si natěšené děti vyzkoušely nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka. K tomu si zasoutěžily a vyrobily si vlastní trička. Velké i malé návštěvníky bavil bohatý program včetně vystoupení Michala z Kouzelné školky a divadelního souboru Scéna.

    

 

Společnost Lidl staví Rákosníčkova hřiště již sedmým rokem. V Žatci se otevřelo letošní sedmé a celkově již 86. hřiště. Město jej získalo díky hlasování. Ve své kategorii  obdrželo úžasných 34 355 hlasů a po zásluze se dočkalo nového hřiště. Děti především předškolního věku mohou po zásluze využívat  nové atrakce a herní prvky s oblíbenou postavičkou Rákosníčka.

Další tři hřiště budou otevřena v průběhu letošního roku. Na úvod úspěšného projektu se společnost Lidl spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. Dětská hřiště se symbolem Rákosníčka jsou určena zejména dětem předškolního věku a nabízí jim k hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, a nechybí ani kolotoč a houpačky. Na oplocené hřiště se vešel i domeček, své místo tu mají i lavičky a zpevněná plocha pro kočárky.

 

Zdroj a foto: Lidl