Arménský kalendář CalenDARE šetří přírodu

726 zobrazení

Každoročně ke konci roku, většinou v listopadu, získávají reklamní agentury v celé Arménii velmi podobné brífy – vytvářejte firemní kalendáře pro příští rok. Bríf od ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK, jedné z předních bank v zemi, nebyla výjimkou. Papírové kalendáře ale už nyní zastaraly. Jak ale vytvořít kalendář, který budou lidé nejen používat, ale také o něm mluvit, a dokonce si s ním udělat selfie?

Papírové kalendáře nejsou jen zbytečné. Mrhají také hodně papíru a jsou velmi škodlivé pro životní prostředí. Místo toho, aby armenská reklamní agentura Zuck&Berg z Jerevanu tento problém ignorovala, vytvořila kalendář, který celý problém papírových kalendářů řeší. Tedy odstraňuje plýtvání zdroji a ohrožení přírody.

Aby toho reklamní agentura dosáhla, čerpala inspiraci z mise CSR u ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK k ochraně přírodního prostředí Arménie. Místo navrhování jiného běžného kalendáře agentura vytvořila CalenDARE Against Plastic – kalendář složený ze 4 ekologických sáčků vyrobených z recyklovaného papíru. Bankovním klientům v celé Arménii bylo rozdáno 12 000 těchto kalendářů CalenDARE a reakce byla ohromně pozitivní. Přes špatné povědomí o problému s plastovými sáčky a znečištěním plasty v Arménii se lidé rychle přesunuly na sociální média, aby diskutovali o inovativním kalendáři a problému, který vyvolává.

Za účelem další propagace kalendáře CalenDare proběhla kampaň v sociálních médiích, včetně videoreklamy, postů na Facebooku a Instagramu a marketingové práce s influencery.

Aby agentura zajistila, že z jejího úsilí bude moci těžit více organizací, rozhodla se zveřejnit tiskový soubor jako online otevřený zdrojový dokument, aby kdokoliv mohl snadno reprodukovat a tisknou tento kalendář CalenDare.

Autoři kampaně:

Reklamní agentura: Zuck&Berg, Jerevan, Arménie

Kreativní ředitel: Ashot Hovakimyan

Copywriter: Suren Asryan

PR specialista: Satenik Barseghyan

Influencer marketingový specialista: Mane Mkrtchyan

Nasazení: leden 2020

Zdroj a foto: adsoftheworld.com