Zaměstnanci Alberta vyběhali 109 500 korun pro děti z dětských domovů

Tradiční součástí konce prázdnin se stal dobročinný běh a chůze zaměstnanců pražské centrály obchodů Albert. Touto aktivitou prospívají nejenom svému zdraví, ale pomáhají
také Nadačnímu fondu Albert. Letošní akce se konala jako součást 3. ročníku celofiremního „Měsíce zdraví“ a jejím ambasadorem byl paralympijský cyklista Jiří Ježek.

Celkem 190 zaměstnanců Alberta a jejich rodinných příslušníků naběhalo a nachodilo v Prokopském údolí 1 095 kilometrů pro dobrou věc. Díky jejich zápalu a výdrži tak získal Nadační fond Albert částku 109 500 korun, což je skoro dvojnásobek oproti loňskému roku. Obnos využije na podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, které se dlouhodobě věnuje. Na jaké konkrétní projekty finanční prostředky poputují, rozhodnou v hlasování přímo zaměstnanci obchodů Albert.

Nadační fond Albert slaví tento rok deset let svého fungování. Jeho aktivity se zaměřují především na pomoc v sociální oblasti, kde si klade za cíl prevenci, vzdělávání a rozvoj potenciálu dětí
a mladistvých ze sociálně ohroženého prostředí. Mezi aktivity Nadačního fondu Albert patří například programy Zdravá 5, Bertík pomáhá, Obchůdky s Albertem nebo Do Alberta na praxi.

Zdroj a foto: Ahold

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři