Zákazníci toužili po vratných skleněných lahvích, od září je na trh uvádí Mattoni

Značka Mattoni zahájila stáčení minerální vody do nových skleněných lahví se zálohou. Vyslyšela tak přání zákazníků, kteří preferují vratné a cirkulární obaly. Pro komfortnější přepravu doprovodí novou designovou lahev s objemem 1 litr dělitelná přepravka. Od konce září bude perlivá i neperlivá Mattoni v cirkulárních lahvích k dostání v prodejnách Lidl.

Novou skleněnou lahví doplnila Mattoni své portfolio o další obal splňující principy cirkulární ekonomiky. Pro Mattoni je cirkulární přístup zásadní – cílem je nevytvářet z obalů odpady, ale využívat je stále dokola. Cestou může být právě opětovné plnění skleněných lahví. Do budoucna pak třeba recyklace PET lahví systémem, kdy se recyklovaný materiál z použité PET lahev využije při výrobě PET lahve nové.

Často jsme dostávali zprávy od zákazníků, kteří by rádi využívali vratné obaly. U PET lahví nám to komplikuje současná legislativa, ale zálohování skla má v Česku dlouholetou tradici. Skleněná zálohovaná Mattoni tedy může být alternativou pro spotřebitele, kterým vadí, že PET lahve zatím zálohované nejsou,” říká Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873, do jejíhož portfolia minerální voda Mattoni patří.

Mattoni v nové skleněné lahvi osloví i milovníky vkusného stolování, designová lahev o ideálním objemu se hodí na každý stůl. „Servírování minerální vody ve skle na prostřeném stole umocní zážitek ze sdíleného jídla, ať už s přáteli nebo rodinou. Vycházíme touto novinkou vstříc lidem, pro které je stolní etiketa důležitou součástí jídla“, vysvětluje Miroslava Moravcová, manažerka značky Mattoni.

Novinkou na českém trhu je i unikátní dělitelná přepravka. Ta umožňuje pohodlnou manipulaci i uskladnění v domácnosti​. Z obchodu si zákazník odnese buď 6, nebo 12 lahví. Díky zacvakávacímu mechanismu je oddělení i spojení přepravky ze dvou totožných částí pohodlné. Vracení lahví i přepravek je možné opět v prodejnách Lidl.

Společnost Mattoni 1873 je v Česku jedním z hlavních průkopníků zálohování nejen skleněných lahví, ale také PET lahví a nápojových plechovek. Je zakladatelem iniciativy Zálohujme.cz a podílí se na zavádění zálohového systému na Slovensku.

Zdroj a foto: Mattoni 1873

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010