Westfield Chodov se zapojil do světového svátku dárcovství

Giving Tuesday, největší svátek dárcovství, se po celém světě koná vždy první úterý následující po nákupní horečce jménem Black Friday. Do akce, která oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky, se letos 3. prosince zapojil i Westfield Chodov. Se svými zákazníky podpořil neziskovou organizaci Klub svobodných matek.

Blížící se Vánoce s sebou již tradičně přináší sezónu, během které lidé po celém světě nemyslí jen na sebe, ale také na ty, kteří v životě neměli takové štěstí. Vánoční charitativní období letos ve Westfield Chodov zahájila globální dobročinná kampaň Giving Tuesday, kterou centrum podpořilo neziskovou organizaci Klub svobodných matek. Westfield Chodov spolu s Klubem a s Asociací společenské odpovědnosti uspořádalo sbírku vánočních dárků pro děti z neúplných rodin.

„Je skvělé, že se do oslav štědrosti zapojuje i jedno z největších nákupních a volnočasových center v Česku a dává svým zákazníkům jednoduchou možnost, jak přispět potřebným a pomoci splnit některá vánoční přání dětí z neúplných rodin. Štědrost je něco, co spojuje všechny lidi,“ uvedla Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která v Česku svátek Giving Tuesday čtvrtým rokem pořádá.

Pomáháme plnit vánoční přání dětem z neúplných rodin

Do dobročinné kampaně Giving Tuesday se mohl zapojit každý, kdo by rád udělal radost dětem, které by jinak pod stromečkem svůj vysněný dárek nenašly. Nezisková organizace Klub svobodných matek i letos pořizuje vánoční dárky pro více než 100 dětí rodičů samoživitelů. Akce probíhá pod názvem „Pomáháme plnit vánoční přání dětem z neúplných rodin“.

Klub v současné době sdružuje přes 8 000 samoživitelů z celé České republiky a mezi nimi vybral ty, jejichž finanční situace je nejtíživější a neumožňuje jim dárky pro děti pořídit. „Každé dítě by mělo najít pod vánočním stromečkem to, co si nejvíce přeje. S pomocí našich zákazníků k tomu budeme moci přispět,“ dodává Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Zdroj a foto: Unibail-Rodamco-Westfield

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner