V zájmu ochrany veřejného zdraví nabídne společnost Lidl výhodné ceny respirátorů

Společnost Lidl se v souvislosti s doporučením používání respirátorů třídy FFP2 rozhodla snížit cenu nabízených respirátorů. Díky lepším obchodním podmínkám, které se podařilo společnosti Lidl vyjednat, bude pro zákazníky respirátor k dispozici za cenu necelých 10 Kč za kus. Tato cena současně reflektuje dočasné zrušení DPH, které již bylo Vládou ČR schváleno.

Od středy 3. února bude cena balení bílých respirátorů po 3 ks stanovena na 29,90 Kč. S cílem eliminace nežádoucího přeprodávání bude současně také omezen počet balení, které bude moci zákazník nakoupit. „Cílem společnosti Lidl je nabídnou ochranné pomůcky za velmi dostupné ceny. Jsme také neustále v kontaktu s dodavatelem, abychom na případný nárůst poptávky mohli okamžitě reagovat a vyšší množství respirátorů tak neprodleně zajistit. Lze očekávat, že cena povede k silné poptávce, proto není možné zcela garantovat neustálou dostupnost tohoto zboží, a to i přes maximální spolupráci s dodavateli,“ vysvětluje mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

Současně s cenou respirátorů se společnost Lidl rozhodla snížit cenu také u jednorázových roušek na necelé 3 Kč za kus. Balení po 10 kusech tak zákazník pořídí pouze za 29,90 Kč. „Rádi bychom současně zákazníky ujistili, že se nejedná o jednorázovou akci a cena je dlouhodobě plánována. Uvědomujeme si, jak je toto období pro určité skupiny obyvatel ekonomicky náročné, a proto jsme kromě snížení ceny o DPH přistoupili k dalšímu zlevnění zboží. Věříme, že zvýšením cenové dostupnosti ochranných pomůcek pomůžeme v boji s koronavirem,“ dodává mluvčí Lidlu Tomáš Myler.

Zdroj a foto: Lidl

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner