V pondělí 4. listopadu začíná v prodejnách Lidl další ročník sbírky Srdce dětem

2499 zobrazení

Jedna z největších veřejných sbírek Srdce dětem bude opět pomáhat rodinám s těžce nemocnými dětmi. Od pondělí 4. do neděle 17. listopadu se uskuteční už její devátý ročník. Po dobu 14 dnů budou moci zákazníci podpořit nemocné děti zakoupením samolepky ve tvaru srdíčka za 30 Kč nebo libovolnou částkou ve všech prodejnách Lidl po celé České republice. Loňská vybraná částka, která byla rekordní, pomohla více než 900 rodinám. Celorepublikovou sbírku pořádá společnost Lidl Česká republika ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Život dětem.

Známost a důvěryhodnost sbírky neustále roste, což dokazuje výsledná částka, která se rok od roku zvyšuje. „V roce 2011, kdy jsme vyhlásili první ročník, výsledná částka činila tři milióny Kč, v loňském roce to bylo miliónů třicet. Je to dáno jednak štědrostí našich zákazníků, ale i neuvěřitelným nasazením našich kolegů v prodejnách,“ říká Pavel Stratil, generální ředitel společnosti. Jednatelka obecně prospěšné společnosti Život dětem Maria Křepelková k tomu dodává: „Lidl každoročně částku vybranou na prodejnách zaokrouhluje směrem nahoru a to nám umožňuje pomáhat stále více dětem. Loni sbírka pomohla neuvěřitelným 906 nemocných dětí.“

Do sbírky se lidé mohou zapojit ve všech prodejnách Lidl přispěním libovolné částky. Za 30 Kč získají samolepku ve tvaru srdce, kterou je možné nalepit přímo na připravená tabla ve výloze prodejny. Zákazníci se také mohou seznámit s tím, komu a jak konkrétně pomohli svým příspěvkem v daném regionu při předcházející sbírce. Přispět lze i on-line na app.srdcedetem.cz.

Sbírka pomáhá dětem, které se potýkají s dětskou mozkovou obrnou, onkologickým onemocněním, cystickou fibrózou, mukopolysacharidózou, nemocí motýlích křídel, autismem, spinální svalovou atrofií a dystrofií či různými kombinovanými onemocněními. Vybrané prostředky poslouží na nákup konkrétního zdravotnického materiálu, pomůcek, nebo léčebných a rehabilitačních pobytů. Výtěžek sbírky rozděluje mezi jednotlivé rodiny obecně prospěšná organizace Život dětem, která jim pomáhá v průběhu celého roku.

Za dobu trvání sbírky se podařilo vybrat více než 127 milionů korun a pomoc našlo 3 662 nemocných dětí.

Zdroj a foto: Lidl