V podzimním kole Sbírky potravin vybrala BILLA téměř 35 tun potravin a drogerie

1056 zobrazení

Společnost BILLA se v sobotu 23. listopadu zapojila do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin, která si klade za cíl pomoci domácnostem a rodinám v tíživé situaci, azylovým domům, samoživitelům a dalším znevýhodněným skupinám. Do této charitativní akce se BILLA zapojila s celkem 48 prodejnami napříč Českou republikou, ve kterých v den sbírky pracovalo 427 dobrovolníků. Ti společně vybrali téměř 35 tun zboží, které by dohromady nasytily téměř 70 000 potřebných.

Nejúspěšnějším supermarketem podzimní sbírky v rámci obchodního řetězce BILLA se stala prodejna v Brně – Lesná v Okružní ulici, kde se podařilo vybrat 1640 kg potravin a drogistického zboží. Na druhé příčce se umístila prodejna BILLA na Praze 4 v ulici Budějovická, kde letos pomohla vybrat 1512 kg zboží organizace Dobré víly. Pracovníci této organizace pomáhají dětem v dětských domovech a snaží se jim dát potřebnou lásku a péči. Během sbírky Dobré víly vybíraly potraviny a drogerii pro 3 dětské domovy a jednu pěstounskou rodinu. Sbírky se účastnily i starší děti z dětských domovů, které pomáhaly s rozdáváním letáků. Třetí místo v rámci společnosti BILLA obsadila pražská prodejna na Praze 5 na Tilleho náměstí s 1102 kilogramy zboží.

„Ráda bych poděkovala všem zákazníkům, kteří se do podzimního kola sbírky zapojili a přispěli tak lidem v nouzi. Zároveň děkuji všem dobrovolníkům, bez kterých by to nešlo a kteří obětovali svůj volný čas pro dobrou věc. Velký dík také patří našim zaměstnancům, kteří dokázali vytvořit takové podmínky, že sbírka na všech našich prodejnách proběhla bez sebemenších komplikací,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a koordinátorka projektu za společnost BILLA ČR. 

Celkově se v podzimním kole Sbírky potravin vybralo rekordních 330 tun potravin a 52 tun drogistického zboží. Rekordní byl i počet dobrovolníků, těch se tentokrát zúčastnilo 4500.

Sbírka potravin nově organizovaná Českou federací potravinových bank a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR za podpory společnosti BILLA, Asociace společenské odpovědnosti a dalších partnerů se od letošního roku koná vždy dvakrát ročně (na jaře a na podzim). Pomoc pokrývá celou Českou republiku a je zaměřena zejména na seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované či lidi bez domova a v nouzi.

Zdroj a foto: REWE