V obchodech Albert se vybralo rekordních 56 tun potravin pro potřebné

613 zobrazení

Čtyřicet osm hypermarketů Albert po celém Česku se v sobotu zapojilo do podzimní části sedmého ročníku Sbírky potravin. Nejvíce potravin a drogistického zboží darovali zákazníci v obchodu Albert v pražském nákupním centru na Chodově. Do potravinových bank z něj zamířilo 4 tuny produktů, které se následně rozdělí potřebným. V porovnání s jarní sbírkou se v obchodech Albert vybralo o 29 tun zboží více. Letošní podzimní sbírka je historicky nejúspěšnějším v množství darovaných potravin.

V průběhu soboty darovali zákazníci hypermarketů Albert trvanlivé potraviny a drogistické zboží do speciálně označených nákupních vozíků. S výběrem vhodného zboží jim pomáhali dobrovolníci. 56 tun darovaných produktů nyní putuje do místních charit, neziskových organizací a regionálních potravinových bank, kde se dále roztřídí a zamíří do neziskových organizací, přes které se dostanou například k dětem z dětských domovů, matkám samoživitelkám, seniorům, lidem bez domova či rodinám v krizi. Dary jim pomůžou se zajištěním každodenní obživy.

„Letošní rekordní dar ukazuje na trend rostoucí solidarity. Za sedm let trvání si Sbírka získala zaslouženě dobré jméno a nejen organizátoři, obchodníci a naši kolegové v prodejnách, ale zejména zákazníci na tom mají velký podíl. Především zákazníkům tedy patří velké poděkování,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. „Zákazníci vidí, že obchody darují neprodané potraviny na pravidelné bázi každý den a spolupracují tak na rozvoji potravinových bank. Díky každodenním darům mají potravinové banky, charity, naděje a další instituce potraviny na dary pro potřebné. Zároveň ale zákazníci chápou potřebu solidarity a chtějí sami přispět. Nyní již dvakrát do roka darují potraviny a další nepotravinové zboží, které v běžných dodávkách tolik zastoupeno není,“ dodává.

100 tisíc porcí jídla putuje k potřebným

Z obchodů Albert putuje do potravinových bank celkem 55 836 kilogramů potravin a drogistického zboží. V přepočtu tento objem představuje více než 100 tisíc porcí jídla, které pomůžou potřebným. Nejvíce zboží darovali zákazníci v hypermarketu Albert na pražském Chodově. Do označených vozíků vložili 3 935 kg potravin a drogistického zboží. 

Všechny potraviny a drogistické zboží nyní směřují do nejbližších charit, neziskových organizací a potravinových bank, které je dále přerozdělí do okolních neziskových organizací. Díky tomu se pomoc dostane přímo k lidem v regionu.

Zdroj a foto: Ahold