V charitativním projektu MARS mohou spotřebitelé v řetězci BILLA přispět na výcvik čtyřnohého ochránce Terezky trpící cukrovkou

899 zobrazení

Jedenáctiletou Terezku, která trpí cukrovkou 1. typu, by měl do budoucna hlídat asistenční-detekční pes vycvičený k hlídání a hlášení častých změn krevního cukru. Ty mohou být pro děti až život ohrožující. O výcvik vybraného psa se postará nezisková organizace Pes pro Tebe s podporou společnosti Mars. Přispět na výcvik Terezčina budoucího ochránce mohou i spotřebitelé, kteří se během léta a podzimu zapojí do charitativní akce společnosti Mars připravené ve spolupráci s řetězcem prodejen Billa.

Když byl jedenáctileté Terezce diagnostikován diabetes mellitus 1. typu a začaly ji trápit noční i denní výkyvy glykémie, hledala její maminka možnost, jak dcerce usnadnit život. Obvyklé řešení jako senzor nebo pumpa totiž kvůli Terezčině alergii nebylo možné využít. “Proto byl pro nás velkým vysvobozením labrador Berťa, který ji provázel od července 2017 a hlídal jakýkoli nebezpečný výkyv glykémie. Terezka je velkou milovnicí zvířat, takže pořízení asistenčního-detekčního psa bylo pro nás jasnou volbou,” popisuje začátky maminka, Martina Sýkorová.

Shodou nešťastných okolností však Terezka o Bertyho na konci loňského roku přišla. Protože k ní ale čtyřnohý pomocník neodmyslitelně patří, čeká nyní na svého nového psího kamaráda, kterého opět vybere a vycvičí organizace Pes pro Tebe.

Výcvik asistenčních psů je však pro rodiny poměrně nákladnou záležitostí, protože na rozdíl od psů vodicích není hrazen z prostředků státního rozpočtu. Trvá přibližně 16 až 18 měsíců a stojí zhruba 295 tisíc korun. S financováním asistenčního-detekčního psa pro Terezku se proto rozhodla pomoci společnost Mars prostřednictvím značek Pedigree, Whiskas, Perfect Fit, Sheba, Cesar a Dreamies ve spolupráci s řetězcem prodejen Billa. Ve skutečnosti však pomáhá i veřejnost.

V rámci charitativního projektu, který byl právě zahájen v obchodech Billa a bude probíhat ve čtyřech etapách (první z nich začíná již 24. 06. 2020), totiž mohou spotřebitelé přispět na výcvik psa pro Terezku nákupem výrobků zmíněných značek. Pes bude dívce předán v průběhu letošního roku. Přispět na výcvik nejen detekčních, ale i dalších asistenčních psů pro další děti i dospělé je také možné přímo na účet spolku Pes pro Tebe. Číslo účtu veřejné sbírky je 2300402481/2010 a variabilní symbol 202.

V Marsu, který je rodinnou společností, máme ambici posouvat svět k lepšímu pro budoucí generace. Proto jsme se rozhodli zapojit se i do tohoto jedinečného projektu, a pomoci nejen finančně, ale hlavně zvýšit povědomí o problematice asistenčních psů a toho, jak dokážou zlepšit životy těch, kteří to potřebují. Z tohoto důvodu chceme prostřednictvím projektu oslovit i širší veřejnost a jsme nesmírně rádi, že společnost Billa opět přijala naši nabídku zapojit se do projektu,“ říká Zuzana Lošáková, ředitelka vnějších vztahů ve společnosti Mars.

Společnost Billa se zapojuje do společného projektu se společností Mars již po čtvrté v řadě. Jsme velmi rádi, že naši zákazníci vnímají tuto akci tak dobře a pravidelně se do ní zapojují. Věříme, že i letos se nám podaří vybrat dostatek peněz na to, aby Terezka svého nového ochránce měla k dispozici co nejdříve,” říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace společnosti Billa.

Zdroj a foto: Mars