V Burger Kingu jsou si všichni rovni

Americký řetězec restaurací Burger King si na Mezinárodní den žen připomíná rovnoprávnost pohlaví a důraz na uplatňování stejných podmínek a příležitostí pro všechny zaměstnance, a to bez ohledu na to, zda nosí sukni nebo kalhoty.

Z 559 zaměstnanců pracuje v Burger Kingu 320 žen a dívek na různých pozicích, včetně těch manažerských. 206 žen využívá práce na dohodu, tedy brigády, typ úvazku oblíbený především mezi studentkami. I ty, které zvolily hlavní pracovní poměr, využívají zkrácené úvazky. Pracuje jich tak 48, nejčastěji ho využívají maminky po mateřské dovolené, kterým umožňuje pracovat třeba jen 30 hodin týdně.

Spokojenost našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě. Snažíme se najít příležitost pro každého, kdo o práci u krále burgerů stojí. Vyjdeme vstříc při plánování směn, nabízíme různé varianty pracovních poměrů a úvazků. Naši lidé si mohou vybrat svůj ideál,“ říká Pavla Láníková, HR Business Partner pro značku Burger King.

Tým řetězce je obecně velmi mladý, nejen na restauracích, ale i v managementu, věkový průměr žen zaměstnaných v Burger Kingu se pohybuje okolo 23 let. U manažerek je to kolem 30 let, vedou například marketing značky, pět jich řídí celou restauraci. Kdokoli z brigádníků i zaměstnanců, kdo má zájem, může v rámci firmy stoupat velice rychle. Značka si totiž zakládá i na tom, že většinu manažerů získává z vlastních řad. Takovým příkladem je i Barbora Nováková, General Manager pobočky Burger King na Zličíně: „Letní brigáda v Burger Kingu se mi protáhla na devět let, ale neměnila bych. Líbí se mi, že každý den je jiný a vždy mě něco překvapí. Navíc tu máme skvělý tým lidí, kteří si navzájem vycházejí vstříc.

Každý den navštíví restaurace Burger King po celém světě více než 11 milionů lidí. Značku s historií sahající do roku 1953, přivedla do České republiky společnost AmRest v roce 2008. V březnu 2020 stojí po celé republice celkem 28 restaurací této značky, 20 jich provozuje přímo společnost AmRest.

Zdroj a foto: AmRest

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010