Štědrý večer ve Westfield Chodov

O Vánocích by nikdo neměl být sám. Ve Westfield Chodov proto na Štědrý večer přivítali osmdesát lidí, pro které jsou Vánoce mnohdy symbolem zcela jiných pocitů, než je klid a mír. Kromě tradičního kapra a bramborového salátu si hosté užili vystoupení Jazzové sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna a odnesli si několik pozorností od nájemců centra. Nečekaným překvapením byla návštěva Romana Vojtka, který s hosty strávil příjemné štědrovečerní odpoledne.

Ze štědrovečerních setkání ve Westfield Chodov se pomalu stává tradice. V loňském roce, kdy se dobročinná akce konala poprvé, na ní organizátoři přivítali zhruba čtyřicítku hostů. Letos už na akci za svátečním zážitkem dorazilo hostů 80.

„Lidí, kteří tráví vánoční svátky v ústraní, je i dnes ještě stále mnoho. I proto jsme letos kapacitu večeře navýšili. Kromě hezkého programu a pohoštění chceme hostům nabídnout hlavně příjemnou sváteční atmosféru. A to se nám, doufám, podařilo i letos,“ vysvětluje Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Přípravy akce probíhaly už od října, její logistika totiž není úplně snadná. To platí v případě obchodního centra v předvánočním období dvojnásob. Například veškeré vybavení bylo předem připraveno a uschováno v zázemí, aby ihned po uzavření centra ve 12.00 mohli zaměstnanci Westfield Chodov začít chystat štědrovečerní tabuli, občerstvení či dekorace. Na akci se podíleli také dobrovolníci z Asociace společenské odpovědnosti. Vánoční dárky pro příchozí pak věnovala i řada nájemců Westfield Chodov – Carpisa, Luxor, Fashion & Concept store VIDDA, LINDT, Fusakle, Deichmann, Curaprox, Europlasma, SCANquilt, Form Factory, DM Drogerie a Rosmann.

„Vánoce jsou svátky vzájemné štědrosti a vděčnosti. Proto mě nesmírně těší, že Westfield Chodov přišel právě s nápadem večera pro ty, kteří se ocitli sami, aby se spojili a pochopili, že v tom opravdu nikdy sami nezůstanou. Pro tyto lidi je důležité poznat, že ačkoli jim denně někdo hází klacky pod nohy, pořád existuje naděje, že v tom nejsou sami. Že na ně nezanevřeli zdaleka všichni. Je to vlastně i taková odměna za to, že to nevzdali,“ doplňuje jeden z hostů štědrovečerní hostiny.

Do zvaní hostů na štědrovečerní setkání ve Westfield Chodov se zapojilo také několik neziskových organizací, které v okolí centra pracují s místními komunitami. Zpestřením pro přítomné pak bylo vystoupení Jazzové sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna a nečekaná návštěva Romana Vojtka. Známý český herec si s ostatními návštěvníky užil klidné odpoledne a alespoň v ten nejmagičtější večer celého roku tak skutečně všichni zapomněli na starosti všedních dní.

Zdroj a foto: Unibail-Rodamco-Westfield

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři