Skupina Kofola kupuje 100% podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

844 zobrazení

Skupina Kofola včera podepsala rámcovou smlouvu o koupi 100% podílu ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončení transakce je očekáváno v první polovině příštího roku. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

V letošním roce již došlo k velmi významnému spojení mezi konkurenty na trhu s nealkoholickými nápoji a toto je logický krok, který zúčastněným subjektům této transakce pomůže za současné situace udržet konkurenceschopnost a možnost dalšího rozvoje.

Karlovarskou Korunní i Ondrášovku ovládá společnost Ondrášovka Holding a.s. Obě firmy, které jsou předmětem transakce, v roce 2018 vygenerovaly dohromady roční tržby ve výši 850 mil Kč. Skupina Kofola si touto transakcí chce rozšířit portfolio o tradiční české značky minerálních vod a posílit svou pozici v kategorii balených vod na českém trhu.

Do schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a vypořádání transakce všechny výše jmenované společnosti fungují i nadále jako samostatné jednotky bez společné vazby.

Zdroj a foto: Kofola