ROSSMANN věnuje dva miliony korun v rámci třetí vlny projektu KDE SRDCE POMÁHÁ

Dva miliony korun věnuje síť drogerií ROSSMANN na podporu dětí, které se ocitly v nelehké životní situaci. O pomoci rozhodli zákazníci prostřednictvím hlasování v třetí vlně charitativního projektu KDE SRDCE POMÁHÁ, který ROSSMANN spustil letos na jaře. Nejvíce hlasů získal osmiletý Míša. Ten se brzy bude moci těšit na svého nového asistenčního psa. Pomoci se však dočkají i další děti, které se potýkají s vážným onemocněním.

Cílem charitativního projektu sítě drogerií ROSSMANN s názvem KDE SRDCE POMÁHA je pomoci tam, kde je potřeba. Každý zákazník může hlasovat a přidělovat libovolný počet svých nevyčerpaných bodů z věrnostního programu ROSSMANN CLUB příběhu, který jej osloví nejvíce. Projekt si již mezi zákazníky získal oblibu, své body proměňují v dobrý skutek.

V rámci první vlny jsme se i vzhledem k situaci související s pandemií Covid-19 soustředili hlavně na pomoc lidem v nouzi a seniorům. Zároveň jsme podpořili mladého handicapovaného parahokejistu. V druhé vlně jsme pomohli dětem s vážnými zdravotními problémy a stejně je tomu nyní,“ uvádí Olga Stanley, manažerka komunikace ROSSMANN.

Výcvik asistenčního psa i rehabilitace

Ve třetí vlně projektu KDE SRDCE POMÁHÁ, která probíhala od 4. listopadu do 15. prosince 2020, přerozdělil ROSSMANN dva miliony korun na základě hlasování svých zákazníků. Nejvíce hlasů získal osmiletý Míša, který se narodil bez štítné žlázy. Ve třech letech mu pak byl diagnostikován autismus, ADHD a středně těžká motorická retardace. ROSSMANN věnoval 455 465 Kč organizaci Helppes na výcvik asistenčního psa pro Míšu, který mu bude nejen strážným andělem, ale i kamarádem, jenž mu pomůže s orientací v prostoru. Zbytek prostředků pak organizace použije na další dobročinné účely.

Zákazníky zaujal i příběh Barunky, která se od narození potýká s Rettovým syndromem. Tento syndrom mimo jiné způsobuje hypotonii – snížení svalového napětí, jenž Barunce znemožňuje mluvit, uchopovat věci, stát na nohou a špatně se jí dýchá. Částka ve výši 362 211 Kč proto putovala Nadaci prof. Vejdovského, která zajistí nejen pořízení unikátního komunikačního zařízení pro Barunku, aby byla schopná svým rodičům sdělit, co potřebuje, ale i pomoc dalším lidem s těžkým zrakovým postižením.

Zdroj a foto: ROSSMANN

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010