Rohlík.cz se znovu zapojuje do Sbírky potravin

Online supermarket Rohlík.cz opět myslí na ty, kteří to potřebují nejvíc. Znovu se zapojuje do Sbírky potravin, která pomáhá dětem z dětských domovů, matkám samoživitelkám, opuštěným seniorům, postiženým nebo bezdomovcům. V letošním roce se tato akce koná už podruhé. „V květnu jsme zákazníkům na našem webu poprvé nabídli možnost nákupu pěti různých charitativních balíčků. Zájem byl obrovský, celkem se vybralo dvanáct tun potravin a drogerie. Tentokrát by to mohlo být i dvakrát tolik,“ sdělil Olin Novák, komerční ředitel Rohlík.cz, kde akce poběží od 20. listopadu do 3. prosince.

Potravinové banky v jarním termínu shromáždily celkem 235 tun zboží. Povedlo se vybrat přes 423 000 porcí jídla pro sto tisíc lidí. Významně k tomu přispěl také Rohlík.cz – premiérově to díky němu šlo online. Do letošního druhého kola nachystal šest balíčků po 150, 300 a 500 korunách, v nichž se nachází sortiment trvanlivých potravin, hygienických potřeb a čistících prostředků.

První možností pro zakoupení je základní potravinová pomoc, která obsahuje trvanlivé potraviny pro přípravu jednoduchých a sytých jídel. „Darujete těstoviny, mouku, rýži, čočku olej a masové konzervy. Tento balíček je univerzální a hodí se pro všechny. Nově jsme ho připravili i ve stopadesátikorunové hodnotě,“ prozradil Novák.

Ve druhém balíčku se nacházejí základní hygienické potřeby pro nejmenší miminka, a to plenky, vlhčené ubrousky, krém na opruzeniny, olejíček a mýdlo. Tento balíček poputuje do Klokánků, azylových domovů a charit. Další balíček pomůže těm nejmenším v dětských a azylových domovech, v nekompletních a sociálně slabých rodinách. Darovat je možné také základní hygienu, tedy vložky, mýdlo, šampón, zubní pastu, kartáček a toaletní papír. Zároveň také čisticí prostředky pro udržení čistoty. „Zákazníci mohou darovat pouze balíček, aniž by si cokoliv dalšího koupili. Stačí nám zavolat a naši operátoři vytvoří objednávku. Obratem poté e-mailem zašlou poděkování za věnování balíčku,“ doplnil Olin Novák.

Zdroj a foto: Rohlík.cz