Od podělí 8. března může veřejnost v centrech skupiny Unibail-Rodamco-Westfield využít preventivní antigenní testování

V rámci boje proti šíření covid-19 jsou u pražských center skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, Centra Černý Most, Westfield Chodov a Metropole Zličín v provozu nová odběrová místa AG Covid Point pro antigenní testování. Zákazníci i veřejnost se zde mohou preventivně otestovat od pondělí 8. března. Vstup do center testem s negativním výsledkem podmíněn není.

Testování probíhá každý den včetně víkendů mezi 8.00 a 18.00. Jako na jiných testovacích místech jsou i zde výsledky k dispozici zhruba během 20 minut. Před samotným testováním je nutné se registrovat skrze portály covidpass.cz nebo web Ministerstva zdravotnictví ČR, kde si zájemci o testování vyberou odběrové místo u daného centra a poté jednoduše zažádají o test. Bez předešlé rezervace není možné testování provést.

Umístění odběrových stanic

Odběrové místo AG Covid Point u Centra Černý Most se nachází na venkovním parkovišti u Hypermarketu Globus vedle parkovacího domu. Pěšky se k němu lze dostat od autobusové zastávky Obchodní Centrum Černý Most nebo od západního vstupu do centra ulicí Bryksova směrem k Hypermarketu Globus.

Zájemci o testování ve Westfield Chodov najdou odběrové místo na stanovišti taxi před vchodem B, na křižovatce ulic Hráského a Roztylská a cca 50 m od autobusové zastávky Chodov.

Třetí odběrové místo AG Covid Point se nachází přímo na parkovišti Metropole Zličín mezi vstupy 1 a 2. Od stanice metra Zličín je vzdáleno asi 2 minuty chůze.

Pro koho je test určen?

Antigenní test je pouze preventivní a je primárně určen pro osoby bez příznaků onemocnění covid-19. Pro symptomatické pacienty nebo osoby po prodělání nemoci, u kterých uplynulo méně než 90 dní od prvního pozitivního výsledku PCR testu, není antigenní test vhodný. Stejně tak není antigenní test určen osobám, které v posledních dnech podstoupily PCR test nebo antigenní test s negativním výsledkem.

Pro osoby se zdravotním pojištěním v České republice je testování standardně bezplatné ve frekvenci jednou za tři dny. Zájemci musí na místě předložit průkaz zdravotního pojištění nebo náhradní doklad. Pro samoplátce je cena za test s vytištěným potvrzením 450 Kč a 350 Kč v případě zaslání potvrzení na e-mail testovaného.

Zdroj a foto: Unibail-Rodamco-Westfield

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010