McDonald’s si bezpečí zákazníků pečlivě hlídá

1061 zobrazení

Společnost McDonald’s na základě uvolnění vládních opatření otevře od pondělí 25. května interiér svých restaurací a umožní tak svým zákazníkům konzumaci jídla ve vnitřních prostorách. Zákazníci ovšem nebudou moci využít veškerou kapacitu restaurací, dle vládního opatření budou k dispozici pouze stoly s 1,5metrovými odstupy.

McDonald’s v každé své restauraci vyčlenil hned několik zaměstnanců, kteří se budou výhradně starat o dodržování hygienických pravidel v prostorech pro zákazníky. Řetězec očekává až 500% nárůst spotřeby dezinfekce i ostatních hygienických pomůcek oproti období před vypuknutím epidemie.

Restaurační řetězec nezahálel a na znovuotevření restaurací se připravoval už týdny dopředu. „Abychom co možná nejvíce ochránili naše zaměstnance a příchozí zákazníky, rozhodli jsme se k objednávkovým i výdejovým pultům nainstalovat plexiskla. Zároveň budeme zákazníky aktivně žádat, aby mezi sebou dodržovali dostatečné rozestupy během objednávání a nesedali si příliš blízko sebe. Dopomohou nám v tom samolepky umístěné na stolech i na zemi,“ říká Jaroslav Sedláček, provozní ředitel společnosti McDonald’s.

McDonald’s: nadstandardní hygienická opatření

Hygienická opatření ve všech restauracích McDonald’s budou od znovuotevření na vysoké úrovni, ostatně stejně jako předtím. Nejenže splňují všechna nařízení od Ministerstva zdravotnictví ČR, ale dokonce je v něčem ještě předčí. Potvrzuje to i Ing. Jitka Sosnovcová, odbornice ze Státního zdravotního ústavu v Praze, která se podílela i na tvorbě vládních opatření během rozvolnění.

Měla jsem možnost detailně si projít harmonogram všech hygienických opatření v restauracích McDonald’s a s čistým svědomím můžu říct, že při dodržení těchto opatření by všechny pobočky měly být po znovuotevření z hygienické stránky v naprostém pořádku. Interní opatření v McDonald’s v souvislosti s epidemií bych dokonce označila za nadstandardní,“ říká Ing. Jitka Sosnovcová ze Státního zdravotního ústavu v Praze.

Zdraví zákazníků na prvním místě

McDonald’s už od začátku epidemie koronaviru neponechal nic náhodě a zavedl přísná hygienická opatření. Při práci s potravinovými surovinami platí časté mytí rukou, pro styk se zákazníky na výdejovém a platebním okénku mají zaměstnanci k dispozici jednorázové rukavice a samozřejmostí je nošení roušek.

V těchto opatřeních bude McDonald’s pokračovat i nadále. Zaměstnanci budou mít při výdeji ochranné pomůcky a budou se držet zpřísněných předpisů. Zákazníci navíc budou moci využít stojany s dezinfekcí, které budou umístěny na viditelném místě v prostoru lobby restaurace i u vstupu na toalety. „Naši zaměstnanci dezinfikují stoly a židle po každém zákazníkovi, kromě toho také pravidelně dezinfikují samoobslužné kiosky, kliky od dveří či použité tácy,“ doplňuje Vít Grec, který má v McDonald’s na starosti kontrolu kvality a hygieny.

Zdroj a foto: McDonald’s

RELATED ITEMS