Lidl představuje boty z PET lahví

Lidl do akční nabídky zařazuje boty, které obsahují recyklovaný plast z PET lahví. Z recyklovaného plastu je tvořen svršek boty, 25 % použitého polyesteru přitom pochází z pláží, ostrovů a pobřežních oblastí v Asii.

PET lahve jsou lisovány, čištěny a drceny tak, aby mohly být dále zpracovány na recyklační přízi, která se následně používá pro výrobu svrchní části obuvi. Sportovní a volnočasová obuv Ocean Bound Plastic je k dispozici na lidl-shop.czi v prodejnách. V nabídce jsou dívčí i chlapecké modely za 299 Kč, pár dámských, či pánských bot za 399 Kč.


Společnost Lidl Česká republika si je vědoma své odpovědnosti za společnost a životní prostředí, kde důležitou roli hraje také vědomé využívání zdrojů. Z tohoto důvodu si stanovila za cíl do roku 2025 snížit podíl plastů v obalech svých privátních značek o 20 % a používat v nich pouze recyklovatelné plasty. Tato opatření jsou součástí REset Plastic, mezinárodní plastové strategie skupiny Schwarz, ke které se Lidl Česká republika připojila. Tato strategie představuje komplexní přístup od snižování množství plastů přes design, recyklaci, likvidaci až po inovace a vzdělávání v této problematice.

Zdroj a foto: Lidl

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři