Letošní Finále Zdravé 5 se neslo v duchu oslav 10. výročí Nadačního fondu Albert

V sobotu 25. května se 25 týmů nejlepších kuchtíků z celého Česka utkalo v přípravě zdravého pohoštění v Národním zemědělském muzeu v Praze. 

V celostátní kuchařské soutěži Finále Zdravé 5tříčlenná družstva z mateřských a základních škol, dětských domovů a výchovných zařízení již posedmé změřila své síly ve dvou soutěžních disciplínách. Podle principů zdravé a vyvážené stravy připravovala pohoštění a své znalosti z oblasti zdravého stravování předvedla také ve vědomostním kvízu. Vše posuzovala odborná porota, ve které zasedly zpěvačka a herečka Michaela Tomešová, ředitelka odboru bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství Jitka Götzová, manažerka programu Zdravá 5 Alena Paldusová a Tereza Skrbková z oddělení komunikace obchodů Albert.

„Soutěžící ve Finále Zdravé 5 předvedli výkon na profesionální úrovni. Porota byla nadšena z množství originálních receptů, skvělého aranžmá, a především výběru surovin dle principů vyvážené stravy. Velmi nás potěšily také znalosti dětí týkající se zdravého stravování. Jsme rádi, že Zdravá 5 přináší hravou a interaktivní formou zdravé stravování do českých domácností,“ říká Alena Paldusová, manažerka programu Zdravá 5.

Letošní Finále Zdravé 5 se neslo v duchu oslav 10. výročí Nadačního fondu Albert, který unikátní vzdělávací projekt zaměřený na zdravou výživu zastřešuje. Po vyhlášení vítězů porotkyně Michaela Tomešová zpěvem popřála Nadačnímu fondu Albert k jeho jubileu. Děti si tak v rámci sobotního klání vychutnaly kromě vlastních výtvorů i narozeninový dort a užily si zábavu v Národním zemědělském muzeu v Praze. Vítězné týmy se už nyní mohou těšit na zážitkový víkend s nabitým programem.

Vítězný tým v kategorii mateřských školek Kuchaříci ze středočeské Chyňavy připravil cuketové těstoviny

Vítězné týmy čeká víkend plný zážitků

Kategorie mateřské školy: tým Kuchaříci z Mateřské školy Chyňava

Kategorie 1. stupeň ZŠ (1.-2. třída): tým Květinky ze Základní školy Studnice u Náchoda

Kategorie 1. stupeň ZŠ (3.-5. třída): tým Kuchtíci z Božkova ze Základní školy Plzeň-Božkov

Kategorie 2. stupeň ZŠ: tým Bylinkové zahradnice ze Základní školy Planá nad Lužnicí

Kategorie dětská zařízení: tým Vtrojka z Výchovného ústavu Kostomlaty

Finále Zdravé 5 je vyvrcholením aktivit pod hlavičkou Zdravé 5. Zkušení lektoři v průběhu roku navštěvují školy, školky a dětské domovy, kde hravou formou seznamují děti se zásadami správného stravování. Unikátní vzdělávací program Zdravá 5, který Nadační fond Albert poskytuje zdarma, je akreditovaný MŠMT a každoročně představuje principy zdravého stravování 70 tisícům dětí.

Zdroj a foto: Ahold

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři