Letos se konalo 95 % dobrovolnických aktivit společnosti Procter & Gamble online

I v letošním roce se téměř 200 zaměstnanců českých poboček společnosti Procter & Gamble zúčastnilo rozmanitých dobrovolnických aktivit a projektů. Cílem bylo pozitivně ovlivnit nejen stav životního prostředí, ale i sociálně pomoci – P&G tak celý rok spolupracovalo nejen s neziskovými organizacemi, ale i s místními komunitami. Dobročinné aktivity nezastavila ani epidemie koronaviru, jen je přesunula více do online prostředí, kde se konalo dokonce 95 % z nich. Do konce tohoto roku ještě několik dobročinných iniciativ před P&G stojí – bude to tradiční Vánoční strom přání, kdy zaměstnanci Procter & Gamble plní sny dětem z dětských domovů, a také finanční dar organizaci SOS Dětské vesničky pro zpříjemnění vánočních svátků dětem.

Mezinárodní den dobrovolníků připadá na 5. prosince, kdy si celosvětově připomínáme dobrovolnickou činnost těch, kteří věnují svůj časa energii, aby zlepšili svět kolem nás – ať už hovoříme o tíživých sociálních či environmentálních problémech, nebo o snaze zlepšit prostředí jednotlivých pracovišť. Díky dobrovolničení se výrazně zvyšuje nejen sebevědomí či sebeúcta, ale i dobrá nálada, která pramení z naší pomoci ostatním a smysluplnosti dobrovolnického projektu. Jelikož si P&G uvědomuje oboustranné benefity pramenící z dobrovolničení, nabízí svým zaměstnancům skutečně pestrou a rozmanitou škálu dobrovolnických aktivit a projektů. Pojďme si připomenout některé z nich.

Společnost P&G se letos zapojila do boje s koronavirem. Věnovala své produkty například nemocnicím, domovům pro seniory, potřebným českým rodinám nebo českému Červenému kříži. Zcela zásadní pomocí byl též projekt na pomoc maminkám samoživitelkám, které si nemohly dovolit koupit svým dětem počítače na distanční výuku. Společnost P&G se rozhodla maminkám finančně pomoci, aby náročnou situaci zvládly.

Zdroj a foto: Procter & Gamble

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner