Letos se konal první workshop v rámci projektu Do Alberta na praxi

Letošní první ročník v rámci projektu Do Alberta na praxi absolvovali mladí lidé z Dětského domova v Havířově a z ostravské neziskové organizace STOP. Prostřednictvím mladých učňů ze Střední školy služeb a podnikání v Ostravě-Porubě, kteří jsou v Albertu na praxi, získali reálné, často i první zkušenosti z pracovního prostředí.

Během školního roku u nás každoročně absolvuje praxi na 700 učňů. Žákům dáváme možnost získat odborné dovednosti na různých pozicích – od pekaře, přes prodavače, operátora skladování až k obchodníkovi u čtyřletého maturitního oboru,“ uvedla Eva Mušinská, která se v obchodech Albert stará o spolupráci s učni a odbornými školami.

V rámci celodenního workshopu v ostravském hypermarketu Albert v Nové Karolíně se mladí lidé ze sociálně ohroženého prostředí mohli dozvědět plno zajímavých informací o fungování společnosti, možnostech praxí a brigád, ale i kariérního růstu včetně následné praktické ukázky u vybraných pozic. Cílem projektu do Alberta na praxi je ukázat mladým lidem ze sociálně ohroženého prostředí fungování maloobchodu a zároveň v případě zájmu o brigádu, tuto první pracovní zkušenost zprostředkovat.

Naši letošní první účastníci byli z celodenního workshopu nadšení a ihned po jeho skončení projevili zájem o brigádu v Albertu. Jeden z absolventů již dokonce nastupuje na brigádu v následujícím týdnu.“ doplňuje manažerka Nadačního Fondu Albert, Petra Režná.

Je důležité, že Albert dává prostřednictvím nadačního fondu první pracovní příležitosti, a že to dělá odbornou a promyšlenou formou, která má výsledky. Smysluplně vedená praxe a také první brigády pomohou mladým lidem začleňovat se do společnosti a mohou hrát velmi významnou roli v tom, jak děti vychované v dětských domovech zvládnou přechod do dospělého života a jak úspěšně se osamostatní. Je dobré vidět, že obchody Albert nejsou pouze místem k nákupu potravin, ale také platným členem a pomocníkem v místní komunitě,“ komentuje Jiří Mareček, předseda správní rady Nadačního Fondu Albert.

Zdroj a foto: Ahold

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři