Kaufland v Rakovníku otevírá unikátní prodejnu

Nová prodejna Kauflandu v Rakovníku láká nejen na moderní interiér, řadu technologií a inovací, ale také na trvalou udržitelnost a šetrný přístup k přírodě. Unikátní prodejna přivítá první zákazníky dnes, ve středu 1. dubna v 7 hodin. „V Rakovníku se nám podařilo otevřít první prodejnu v České republice, která zužitkovává dešťovou vodu a tím dochází k úspoře pitné vody“, doplňuje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Dešťová voda ze střechy je zachytávána do retenční nádrže o objemu více než 130 metrů krychlových. Z ní putuje do zázemí, kde je využita na splachování toalet. Součástí dlouhodobé strategie společnosti Kaufland je důraz na ekologický přístup, což se projevuje také při stavbě nových prodejen. Ta v Rakovníku je vytápěna pouze odpadním teplem z chladicích boxů, které jsou opatřeny dveřmi, jenž zabraňují tepelným ztrátám. „Využitím odpadního tepla a uzavřením chladících boxů se nám podaří snížit energetickou náročnost celé budovy o 30 %,“ vyzdvihuje přínos ekologických opatření Renata Maierl. Celá prodejna je vybavena také příjemným, účinným, avšak úsporným LED osvětlením. Na parkovišti před prodejnou nechybí nabíjecí stanice pro elektromobily.

Inovační je rovněž interiér, který nakupování zjednoduší. Jednotlivé sekce v nové prodejně jsou přehledně odděleny, zákazník snadno najde oddělení bezlepkových, bezlaktózových či bio výrobků i dalšího sortimentu. Orientaci v prodejně usnadní nová výmalba podle druhu zboží a piktogramový navigační systém na stěnách. Novinkou je také tzv. digital signage – venkovní a vnitřní digitální obrazovky nepřetržitě informující o nových produktech i aktuálních akčních nabídkách. Úsek čerstvého pečiva doplňují vitríny s grilovanými kuřaty. K rychlému odbavení poslouží zóna několika samoobslužných pokladen.

V rámci aktuální situace zavedl Kaufland na všech svých prodejnách nadstandardní hygienická opatření. Vedle běžných hygienických stanic u vstupu do prodejen navíc instaloval u pokladen a informací ochranná plexiskla a také zvýšil intenzitu pravidelné dezinfekce vozíků a dalších míst s vysokou frekvencí dotyků. V úseku pečiva jsou zákazníkům k dispozici jednorázové rukavice, obalový materiál a podávací kleště. Jednodenní pečivo od regionálních dodavatelů – chléb a rohlíky – Kaufland nabízí již zabalené. Pokladní zóna je vybavena podlahovým značením bezpečných rozestupů.

Zákazníci v prodejně najdou také vyvěšené instrukce a doporučení, jak se chovat během nákupu, konkrétní opatření jsou pravidelně opakována také prostřednictvím instore rádia. Na dodržování hygienických zásad dohlíží i pracovník ostrahy. „Naše kampaň má nejen informativní funkci. Motivuje zároveň k dodržování základních hygienických pravidel, k ohleduplnosti a toleranci. I maličkost může být velkou pomocí,“ vysvětluje Renata Maierl.

V den otevření nové prodejny Kaufland v Rakovníku, tedy pouze ve středu 1. dubna 2020, se obchodní řetězec rozhodl prodloužit nakupovací čas vyhrazený zákazníkům nad 65 let od 7 do 11 hodin.

Zdroj a foto: Kaufland

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010