Kaufland se při náboru zaměstnanců vydává novou cestou

Čas na změnu. Tak zní motto kampaně, kterou chce Kaufland podpořit nový design své zaměstnavatelské značky. Společnost se při náboru zaměstnanců rozhodla pro inovativní přístup – místo představování zaměstnanců a různých benefitů se snaží ponechat lidi v jejich běžném životě a motivuje je zamyslet se nad svou budoucností.

Snažíme se dostat tak blízko našich cílových skupin, jak to jen jde. Opouštíme zavedené cesty HR marketingu a snažíme se v lidech nejprve nastartovat úvahy o jejich práci, kariéře, budoucnosti. Věříme, že při procházce se psem nebo při běhu, při vychutnávaní si ranní kávy nebo při jízdě autem, člověk o těchto věcech nejvíc přemýšlí. Chceme se dostat do bodu nula při rozhodování o zaměstnání,“ říká Viera Uríková, vedoucí oblasti Recruiting a HR marketing v Kauflandu.

Všechny komunikační prostředky asociují Kaufland díky použití červené barvy, společnost ke startu projektu spustila i upravenou verzi svých HR stránek. Kreativa vznikla jako mezinárodní koncept a stejný nebo podobný motiv se objeví ve všech osmi zemích, kde Kaufland působí.

Zdroj a foto: Kaufland