Hýbeme se HEZKY ČESKY zná vítěze i budoucnost

Desetitisíce dětí po celé zemi dostanou od PENNY v rámci projektu HÝBEME SE HEZKY ČESKY finanční podporu ve výši bezmála 4 000 000 korun. Takřka milion a čtyři sta tisíc hlasujících na jednotlivých prodejnách rozhodlo o tom, kteří ze 455 finalistů obdrží podporu 15 000 korun, ostatní týmy pak za účast ve finále dostanou příspěvek ve výši 5 000 korun.

Projekt HÝBEME SE HEZKY ČESKY odstartovalo PENNY v dubnu letošního roku. Jeho cílem je podpořit dětský sport po celé zemi. V průběhu června veřejnost vybrala hlasováním na internetu finalisty ve 150 mikroregionech, do kterých byla v rámci projektu Česká republika rozdělena. V průběhu září pak nakupující hlasovali na samotných prodejnách o pořadí týmů na stupních vítězů. „Byli jsme překvapeni, kolik lidí v jednotlivých fázích hlasovalo. I přímo na prodejnách dal svůj hlas některému z týmů prakticky každý pátý nakupující. Hned 14 z nich dostalo hlas od více než 8 000 lidí. Potvrdilo se nám tak, že jdeme správnou cestou, a že lidé chtějí dětský sport podporovat,“ okomentoval závěrečnou fázi projektu Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY a dodává: „Spojením s Českou obcí sokolskou a Asociací školních sportovních klubů (AŠSK) se nám podařilo projektem oslovit i týmy v nejmenších městech a obcích, a naplnilo se tak to, co bylo naším cílem. Podpořit dětský sport po celé zemi.“

Nyní se 455 týmů, jejichž seznam je zveřejněn na hybemesehezkycesky.cz, může těšit nejen na finanční odměnu, ale i na materiální podporu. „Ohlas a reakce ze stovek našich jednot a jednotlivých sportovních týmů byl od začátku nad očekávání. Důležité je, že se podařilo pomoci i těm dětem, které se věnují sportům, které nejsou tak populární a rozšířené, jako jsou fotbal nebo florbal. Vždyť se podpory dočkaly děti hrající stolní tenis, cheerleaders, děti, které se věnují gymnastice, atletice, ale hlavně všestrannosti, která bývá v nesokolském prostředí často přehlížena. To, je to, co je na tomto projektu unikátní,“ říká Hana Moučková, starostka České obce sokolské a Svatava Ságnerová, prezidentka AŠSK dodává: „Děti ve školách potřebovaly po dlouhém lockdownu nějaký podnět, a právě tento projekt byl takovým impulsem, jak je motivovat k návratu ke sportu. Pro nás je důležité vytvářet podmínky pro pohybové aktivity přímo ve školách, které děti navštěvují, protože je přirozené a logické, aby sportovaly tam, kde se vzdělávají a mají své kamarády. Pomáhá to jejich všestrannému rozvoji a usnadňuje život rodičům, kteří vědí, že je o děti postaráno po skončení výuky a nemusí s nimi jezdit do sportovních klubů mimo školu.“

Do Projektu HÝBEME SE HEZKY ČESKY se přihlásilo více než 1 100 sportovních týmů z celé České republiky. Mezi těmi, které uspěly v závěrečném hlasování, byly i basketbalistky TJ Sokol Pečky, klubu, kde se historie basketbalu začala psát už před 50 lety, a dnes v něm sportuje ve třech kategoriích více než 80 dětí. „Pro nás je každá taková pomoc důležitá. Jezdíme po zápasech po celé republice, doprava nebo případné ubytování je jednou z největších položek našeho klubu, ale finance potřebujeme třeba i na rozhodčí na naše domácí zápasy. Právě se chystáme pořídit nové dresy, takže 15 000 korun nám zaplatí polovinu této částky,“ říká Jiří Katrnoška, který stál u zrodu ženského a žákovského basketbalu v Pečkách a trenérka Kateřina Nováková dodává: „Hýbeme se hezky česky je skvělý projekt, ale nejdůležitější je vždy podpora rodičů. Už od nejmenších se snažíme u dětí budovat nejen správnou techniku sportu, ale i správné návyky chování v kolektivu, a tak dále. Sport jim totiž do budoucna dává mnohem víc než jen pohyb.“ Mezi oceněnými jsou i Zajíci Libochovice, florbalový tým při ZŠ Jana Evangelisty Purkyně v Libochovicích. „Snažíme se, aby děti měly to, co pro nás bylo v dětství přirozené – každodenní pohyb a kamarády okolo sebe. Snažíme se vytvářet podmínky, aby neseděly jen u počítačů nebo si nehrály jen na mobilech. Díky spolupráci se Sokolem, který nám poskytuje zázemí, má více než 500 dětí z naší školy, ale i okolí, možnost se rozvíjet, být s kamarády, učit se komunikovat, najít si své místo v partě. K tomu je sport, a je jedno jaký, ideální. Pro nás je jakákoliv podpora důležitá. Děti to motivuje. S nadsázkou řečeno, když jim nabídnu bonbón nebo sušenku, kterých jinak mají doma plné šuplíky, tak se mohou doslova přetrhnout. Jsou soutěživé a hravé, a to jim ani dnešní doba a moderní technika nemohou vzít,“ popisuje učitel a trenér Jan Fictum.

Zajíci Libochovice, florbal

V současné době týmy postupně dostávají finanční i materiální podporu v rámci HÝBEME SE HEZKY ČESKY 2021. A už nyní se začíná připravovat následující ročník. „Sami jsme byli zvědavi, jaká bude reakce, protože jsme celý projekt spustili impulsivně na základě aktuální situace. Překvapilo nás, jak pozitivní reakce vyvolal a ukázalo se, že dětský sport potřebuje dlouhodobou podporu. Budeme tedy pokračovat i v příštím roce a už nyní připravujeme, jak projekt vylepšit, jak podpořit ještě více dětí a jak jich ke zdravému pohybu a setkávání s kamarády přivést, co nejvíc,“ nastiňuje Vít Vojtěch.

Zdroj a foto: PENNY Market

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010