Globus zákazníkům nákupy pro Sbírku potravin zlevní a usnadní

Všech patnáct hypermarketů Globus se v sobotu 20. listopadu zapojí do Sbírky potravin a svým zákazníkům darování zboží co nejvíce ulehčí. Globus totiž rozšířil pro den sbírky výčet trvanlivých potravin a drogerie s 20procentní slevou, usnadní volbu vhodného zboží označením v regálech a mobilní aplikace Můj Globus nabídne zboží pro Sbírku do nákupního seznamu. Stejně jako na jaře bude Sbírka potravin probíhat za přísných hygienických podmínek. Ty od darování zákazníky naštěstí neodrazují. Jen z hypermarketů Globus putovalo na jaře za jediný den sbírky pro potravinové banky na 30 tun zboží. Nejvíce ze všech obchodů v celé ČR se vybralo v Globusu v Českých Budějovicích. 

Situace okolo koronaviru a zdražování všech nákladů na život mohutně rozšiřuje řady lidí, kteří se ocitají ve hmotné nouzi. Hypermarkety Globus, které jsou dlouholetým partnerem Sbírky potravin, se ani tentokrát proto neváhají zapojit k významnému darovacímu dni. Ten se bude konat v sobotu 20. listopadu. Hypermarkety Globus zákazníkům darování usnadní a zrychlí hned několika praktickými způsoby.

 „Pro účely Sbírky jsme o celou pětinu zlevnili řadu zboží naší privátní značky. Zároveň zboží vhodné pro darování ukážeme v mobilní aplikaci Můj Globus tak, aby si jej zákazníci mohli snadno přidat do nákupního seznamu. Logem Sbírky potravin bude také označeno v regálech to, co je pro darování vhodné. Usnadníme a zrychlíme tak nákupy našim zákazníkům, aby i nyní mohli pohodlně darovat jídlo a drogerii těm, kteří to potřebují,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Nejvhodnějšími pro darování jsou zejména trvanlivé potraviny, tedy těstoviny, rýže, konzervy, dětské výživy, trvanlivá mléka nebo cukr a sůl. Z drogistického zboží jsou nejčastěji potřeba mýdla, prací prášky, dětské pleny a kosmetika. Dobrovolníci budou v obchodech s označenými košíky logem Sbírky potravin přijímat dary od 8. do 18. hodiny. 

„Situace je stále závažnější. Do nouze se dostává čím dál více lidí a rodin, přitom těm, kterým byli v tíživé situaci před pandemií, se nyní krize většinou prohloubila. Ceníme si, že Globus a jeho zákazníci jsou našimi dlouholetými partnery a jsou ochotní neustále pomáhat. Děkujeme všem,“ řekla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

 –

Kdy jít darovat? Podívejte se třeba do aplikace

To, že jsou zákazníci hypermarketů Globus v darování velmi štědří, ukazuje devítiletá zkušenost, kdy se tyto hypermarkety do akcí zapojují. Mnoho z nich přichází v daný den právě proto, aby nakoupili pro potravinové banky. Součástí příprav před Sbírkou potravin tak pro hypermarkety Globus zahrnují nejen dostatečné zásoby trvanlivých potravin a drogerie, ale v posledních dvou letech také pečlivé dodržování hygienických opatření. Ty vedle dezinfekce rukou a ochrany úst pro všechny v hypermarketech znamenají i bedlivý dohled nad množstvím lidí uvnitř obchodu a dodržováním potřebných rozestupů. „Automaticky registrujeme počet příchozích a odchozích zákazníků a na našich webových stránkách i v mobilní aplikaci Můj Globus se mohou zákazníci dozvědět, jaká je právě kapacita daného hypermarketu. Naše hypermarkety jsou co do ploch vůbec největšími obchody v Česku a dodržování rozestupů je tak u nás velmi dobře možné,“ řekla Aneta Turnovská.

Devátý rok s potravinovou sbírkou

Globus se letos zapojuje do sbírky devátým rokem a za tu dobu poslaly tyto hypermarkety do potravinových bank na 500 tun zboží. Přes 300 tun darovali zákazníci v potravinových sbírkách a další stovky tun postupně hypermarkety Globus darovaly potravinovým bankám na pravidelné měsíční bázi.

Zdroj a foto: Globus

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010