Emco letos slaví 30 let a ve svém vedení mění generace

Letos je to 30 let od založení české potravinářské společnosti EMCO, která svými cereáliemi zásobuje kromě českého trhu téměř 50 zemí světa. Není to však jen výročí, díky kterému je letošní rok pro firmu výjimečný. Do vedení společnosti se staví syn zakladatele Zdeňka Jahody, Martin Jahoda, který se v únoru stal generálním ředitelem.

Budu se snažit udržet Emco na růstové křivce díky důrazu na výrobky, export a lidi,“ říká Martin Jahoda, který do společnosti přišel před 6 lety. V té době měl na starost marketing a vývojový tým, poslední dva roky zastával pozici ředitele pro export. Dosavadní majitel, Zdeněk Jahoda, se přesouvá do pozice šéfa dozorčí rady a bude se nadále věnovat strategickým záležitostem. „Jsem moc rád, že své otěže mohu předat synovi Martinovi, protože vím, že Emco bude v dobrých rukou a do budoucnosti se bude dále rozvíjet,“ dodává.

Ryze českou rodinnou společnost Emco založil Zdeněk Jahoda před 30 lety, v roce 1990. „V 90. letech se nejrychleji rozvíjel obchod s potravinami. Na zahraničním trhu se do popředí dostávaly cereálie, které v ČR zatím známé nebyly. Začali jsme je dovážet k nám a jednoho dne jsem si řekl, proč je místo importu nezačít rovnou vyrábět? Postavil jsem vše na kvalitě a naslouchání potřeb zákazníka a dnes vyvážíme do téměř celého světa,“ dodává hrdě zakladatel společnosti Zdeněk Jahoda.

V posledních letech prožívá Emco úspěšné období, daří se rozvíjet export a zvyšovat investiční aktivitu. Od roku 2015, kdy byla uvedena do provozu nová továrna v Hrdlech u Litoměřic s nákladem 250 milionů korun, pokračují každý rok investice do automatizace výroby a zlepšení kvality výrobků. Aktuálně při výrobě sušenek a tyčinek pracuje 12 robotů a při balení výrobků je využíváno již plně automatizovaného procesu. V loňském roce uvedlo Emco na trh revoluční výrobek na evropském trhu – první křupavé mysli bez přidaného cukru. Po úspěšném uvedení tohoto výrobku bylo zcela zřejmé, že se bude muset navýšit kapacita pečení mysli, což se v loňském roce také povedlo.

Nejaktuálnější významná investice proběhla v letech 2018-2019 v ovesném mlýnu ve Vřescích u Tábora, který společnost Emco vlastní. V nákladu 40 milionů korun zde byla nainstalována švýcarská technologie, která zajišťuje automatizované řízení procesu zpracování ovesného zrna a dalšího zvýšení kvality ovesných vloček.

Úspěšné časy Emca potvrzují i hospodářské výsledky roku 2019. Loňské tržby Emca činily 1 146 milionů Kč. EBITDA pro rok 2019 byl v hodnotě 81,6 milionů Kč.

Zdroj a foto: Emco

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010