Defibrilátory v Kauflandu zachránily za pouhé tři měsíce již tři životy

Během pouhých tří měsíců od momentu, kdy obchodní řetězec Kaufland ve všech svých prodejnách, skladech a vlastním masozávodě nainstaloval celkem 141 automatických externích defibrilátorů, došlo již třikrát k využití tohoto přístroje a následné záchraně lidského života.

Rychlá pomoc je v případě náhlého kolapsu člověka opravdu zásadní a AED je jednou z možností, jak u dotyčného zvýšit šanci na přežití. Naposledy použili zaměstnanci Kauflandu defibrilátor v úterý 19. ledna a zachránili život zákaznici, která zkolabovala v prodejně ve Frýdku-Místku a u níž lékaři poté indikovali infarkt. I v tomto třetím případě, stejně jako u předešlých dvou zákazníků, sehrál externí defibrilátor při záchraně zcela klíčovou roli. Při včasném použití přístroje AED, tedy do dvou až pěti minut, se šance na záchranu života postiženého zvyšuje až na 75 procent. 

V Kauflandu využili externí defibrilátor již v prosinci v prodejnách v Ostravě – Mariánských Horách a ve Varnsdorfu. I zde se nejen díky vybavení prodejny automatickým externím defibrilátorem, ale především také pohotové reakci personálu a dalších zákazníků, podařilo obnovit životní funkce ještě před příjezdem Zdravotnické záchranné služby. “Chtěli bychom velmi poděkovat za obětavou pomoc našim zaměstnancům a také těm, kteří se na záchraně přímo podíleli, díky ní měly všechny tři příběhy šťastný konec,” oceňuje Renata Maierl, tisková mluvčí obchodního řetězce.

Defibrilátor je pro rychlou dostupnost v prodejnách Kauflandu umístěn ve zřetelně viditelné skříňce v oddělení informací. Jeho použití je velmi jednoduché, přístroj vydává jasné hlasové pokyny, které obsluhující osobu přesně navedou. “Věříme, že tímto krokem půjdeme příkladem a defibrilátory se v České republice budou na veřejných místech objevovat stále více,” říká Renata Maierl.

Zdroj a foto: Kaufland

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010