Další zkrácení účtenek v Albertu přinese úsporu 7 tun termopapíru ročně

Albert nabízí jako první z obchodních řetězců možnost vytisknout zjednodušenou EET účtenku. Mezi standardní a krátkou verzí si volí sám zákazník. Za poslední rok jde o třetí úpravu účtenek. Aktuální zkrácení přinese roční úsporu přibližně sedmi tun termopapíru, což se rovná délce téměř 1 900 km.

Albert pokračuje ve zkracování účtenek. Nově se zákazníci můžou rozhodnout, jakou účtenku chtějí, případně potřebují. Pokladní dává při platbě zákazníkovi na výběr mezi zkrácenou a běžnou účtenkou. Ta zkrácená pak může měřit i jen o něco více než 10 cm. „Aktuální legislativní pravidla nám neumožňují nevydávat žádný doklad, i když by si to část zákazníků přála. Tímto způsobem se jim snažíme alespoň z části vyhovět, a zároveň se posouváme dál v naší snaze směřovat k udržitelnému podnikání,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

V případě nákupu pěti položek a platbě v hotovosti je rozdíl mezi novou verzí účtenky a standardní přibližně třicet procent. S množstvím položek na účtence úspora termopapíru narůstá. Nová účtenka totiž obsahuje celkovou částku, údaje o platbě a všechny další legislativou dané informace. Její součástí naopak není seznam položek a logo. Obě verze účtenky jsou opatřeny čárovým kódem, s jehož pomocí je možné provést případné další operace, jako je například vrácení či jiné reklamace.

Za poslední rok jde o třetí úpravu účtenek. U standardní verze proběhla dvě zkrácení, která zajistila snížení délky o minimálně 12 centimetrů. Nová zjednodušená EET účtenka představuje třetí krok v krácení a úsporách termopapíru a šetrnějšímu přístupu k životnímu prostředí.

Zdroj a foto: Albert Česká republika

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner