Češi využili volné dny k nakupování

Návštěvnost i tržby centra Freeport Fashion Outlet  byly o volných dnech nejlepší za několik posledních let a překonaly i „předcovidový“  rok Češi využívají poslední měsíce, kdy si v outletech mohou nakupovat zboží zlevněné z cen před nástupem inflace.

Podle statistik centra Freeport Fashion Outlet se sídlem v Hatích u Znojma si zákazníci o volných dnech rozhodli naplno užít nakupování. Do centra dorazilo o 15% více návštěvníků než v průměru o svátcích v minulých letech a tržby byly vyšší o přibližně 20%.

„Čísla za poslední dny nás příjemně překvapila, zejména pak skutečnost, že jsme dosáhli lepších čísel než v letech před začátkem pandemie. Vliv má bezpochyby velmi vysoký turistický ruch na Jižní Moravě, ale i skutečnost, že zákazníci v outletech mohou nakupovat starší kolekce zboží na jejichž cenách se ještě nestačila projevit inflace,“ komentuje výsledky Jan Procházka, ředitel centra.

Pro centrum Freeport je vzhledem k jeho poloze léto klíčovou sezónou, která je důležitější i než období předvánočních nákupů. Podle Jana Procházky se ukazuje, že lidé v současné době sice šetří, ale nákup módy si chtějí přesto dopřát.

„Lidé dnes více počítají, díky slevám a prodeji starších kolekcí mohou nyní zákazníci v outletech skutečně výrazně ušetřit. Od podzimu k nám začnou přicházet novější kolekce, i ty budou prodávány s outletovou slevou minimálně 30%, půjde však již o zboží jejichž cena bude více poznamenána inflací,“ doplňuje Jan Procházka.