BILLA během osmi let snížila energetickou náročnost skoro o polovinu

Společnost BILLA v roce 2012 spustila projekt zaměřený na úsporu všech energií, které využívá k provozu svých nákupních ploch a skladů. V rámci projektu každoročně modernizuje desítky prodejen, do kterých jsou instalovány moderní šetrné chladicí a mrazicí zařízení, pekárny či grily, ale i šetrné systémy osvětlení, vytápění a větrání. Po osmi letech se tak v provozech BILLA podařilo výrazným způsobem snížit spotřebu elektrické energie, tepla a vody. Celková spotřeba energií v přepočtu na metr čtvereční prodejní plochy je dnes ve srovnání s rokem 2012 o 44 % nižší.

Modernizace prodejen BILLA je prováděna tak, aby přispívala ke snížení spotřeby energií, ale i ke snižování produkce emisí CO2. U elektřiny se meziročně jedná o úsporu ve výši tří procent, u tepla o osm procent a snižuje se i spotřeba vody.

V případě celkové rekonstrukce prodejny, která má průměrných 900 m2 prodejní plochy, lze ušetřit až 25 – 30 % nákladů na energie ve srovnání s původním provozem. Pokud se jedná o nově postavenou prodejnu, její energetické parametry jsou ještě lepší.

Díky všem těmto krokům dokázala společnost významným způsobem snížit svou ekologickou stopu. „Zavedení energetického managementu nám přináší finanční úspory v řádu stovek miliónů korun, které můžeme investovat do další modernizace prodejen a do budování nových, šetrnějších k přírodě,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel BILLA Česká republika.

Odpovědné podnikání je součástí strategie celé skupiny REWE Group, jíž je BILLA součástí. Společnost BILLA Česká republika proto podle Szczypky ochraně životního prostředí věnuje velkou pozornost. „Jsem hrdý na to, že BILLA úspěšně plní své plány v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí,“ dodává generální ředitel.

V roce 2014 BILLA navíc vybudovala v Modleticích u Prahy moderní centrální logistické centrum pro čerstvé potraviny. V současné době zde připravuje celkovou rekonstrukci původních skladovacích prostor a rovněž výstavbu velké fotovoltaické elektrárny.

BILLA se na nové trendy v oblasti energetiky soustředí čím dál intenzivněji. Proto se dva její energetičtí manažeři nedávno zúčastnili mezinárodně uznávaného kurzu European Energy Manager (EUREM), který organizuje Česko-německá obchodní a průmyslová komora.

Zdroj a foto: REWE

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010