Albert testuje unikátní teplotní čidla

Obchody Albert zavedly na čtyři své prodejny nový druh teplotních čidel. Jde o pilotní projekt. V příštím roce je plánují rozšířit na 26 prodejen. Teplotní senzory automaticky hlídají stabilní teploty uvnitř chladniček, mrazáků a samoobslužných pultů a v případě jakékoliv chyby upozorní obsluhu. Personál prodejny tak získá ještě lepší přehled o dění na prodejně a systém také pomáhá s úsporou energií. V tuto chvíli v ostatních prodejnách hlídají teplotu v mrazících a chladících zařízeních měřidla a zároveň ji pravidelně přeměřují i zaměstnanci.

Testovaná teplotní čidla zajišťují automatický čtyřiadvacetihodinový dohled nad správnou teplotou senzitivního zboží. Umožňují tak ještě důkladnější péči o potraviny. „Jedná se o plně autonomní systém bezdrátových čidel, která komunikují online s wifi modulem. Ten posílá informace o teplotách na externí úložiště, kde jsou hodnoty o historii teplot a alarmů uchovávány,“ vysvětluje fungování teplotních čidel Pavel Adamečko,specialista na energetické úspory v obchodech Albert.

Zatímco v ostatních prodejnách jsou měřidla a zaměstnanci teplotu pravidelně monitorují a zaznamenávají, ve čtyřech zmíněných prodejnách hlídá teplotu elektronické čidlo, které ji automaticky zaznamenává a upozorňuje na její výkyvy. Testovaný systém tedy odbourává nutnost zapisování hodnot do archů a jejich archivaci. Umožňuje efektivní dohled, kdy v kteroukoli denní či noční hodinu může zaměstnanec monitorovat přes aplikaci a vzdálený přístup stav chlazení a v případě poruchy ji urychleně řešit. Tím, že čidla pomáhají sledovat dobu otevření dveří chladících a mrazících boxů, pomáhají také v úspoře energií.

Bezdrátová teplotní čidla mají integrovanou baterii, díky čemuž navíc nepotřebují další zdroj energie. Její životnost je minimálně 10 let. „Výhodami těchto čidel je automatický reporting a upozornění v případě nedodržení teploty v reálném čase, bezdrátové připojení a dlouhá výdrž integrované baterie. Navíc díky tvaru oblé čočky nepřekáží při manipulaci se zbožím,“ vyjmenovává benefity Pavel Adamečko. „V chladících boxech jsme navíc schopni kontrolovat dobu otevření dveří,“ dodává.

Chladící a mrazící zařízení jsou běžně opatřena měřidly, která sledují stav prostředí. Pilotní projekt teplotních čidel, která automaticky a online vše hlásí a zapisují, odesílají a hlídají i změny, spustil Albert v Radotíně v minulém roce. Na této prodejně se testovaly různé druhy, tvary a materiály čidel. Po úspěšném vyhodnocení Albert v letošním roce rozšířil čidla celkem na 4 prodejny v Praze, Brně, Ostravě a Pardubicích. V příštím roce je plánuje mít ve 26 prodejnách.

Teplotní čidla SYNSTORES jsou kalibrovaná a mají atest pro styk s potravinami. Do Alberta je dodává společnost IRS, která je vyvinula a získala certifikaci u Českého Metrologického ústavu. „Automatizovaný monitoring teplot SYNSTORES nezávisle kontroluje správnou teplotu v každém chladícím a mrazícím zařízení a dohlíží na to, aby si uchovávané potraviny udržely maximální kvalitu. Systém teplotu kontroluje každé dvě minuty a zaznamenává každou hodinu. Společnost Albert je prvním řetězcem v České republice i Evropské unii, který ho využívá,“ říká Oldřich Šil, generální ředitel společnosti IRS.

Zdroj a foto: Albert Česká republika

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010