Albert instaluje plexiskla k pokladnám

1644 zobrazení

Albert rozjel bleskovou akci s instalací plexiskel na pokladnách. Tato dodatečná ochrana pro pokladní i zákazníky bude instalovaná během tří dní na všech dvou a půl tisících pokladnách po celém Česku. Pro zákazníky zároveň Albert nalepí do prostoru před pokladnami navigační samolepky, které vyznačí bezpečný dvoumetrový sanitační odstup mezi zákazníky. Obchody Albert již více než dva týdny plní kritickou úlohu v zásobování obyvatel potravinami a drogistickým zbožím.

Pilotní montáže proběhly již v průběhu neděle v obchodech Albert v Praze a Olomouci. Plošná instalace ochranných plexiskel do ostatních prodejen v celém Česku probíhá od dnešního dne. Dokončena bude ve čtvrtek. Obslužnost pokladny, stejně jako servis zákazníkům nainstalovaná plexiskla nijak neomezí.

Pracovníci na pokladnách mají k dispozici také ochranné rukavice, dezinfekční gely nebo antibakteriální mýdla. Pokladní pásy i madla košíků a nákupních vozíků jsou pravidelně dezinfikovány. V úseku čerstvých potravin jsou k dispozici jednorázové rukavice. Zpřísnění preventivní hygienická opatření pak zákazníci dodržují v pekárně, kde je obzvlášť důležité dodržovat dvoumetrový odstup, neshlukovat se a vzít si nové rukavice. Nově začaly obchody Albert také balit vybrané druhy běžného pečiva do sáčků a folií.

Pravidla, které obchody Albert po zákaznících žádají, jsou komunikované zejména prostřednictvím interního rozhlasu. „Děkujeme našim zákazníkům, že nám tuto nelehkou situaci pomáhají zvládnout,“ dodává Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Doporučení pro váš bezpečný nákup:

  1. Nákupní seznam vám pomůže zkrátit dobu strávenou v obchodě.
  2. Dodržujte doporučenou vzdálenost od ostatních (cca 2 m), i pokud čekáte u pokladny.
  3. Pro nákup čerstvých potravin použijte připravené jednorázové rukavice.
  4. Pokud je to možné, volte raději platbu kartou.
  5. Po příchodu domů si pečlivě umyjte ruce, nebo použijte dezinfekční gel.

Zdroj a foto: Ahold