Znáte Dekor? Seznamte se.

Z kraje Moravského Slovácka bohatého na přírodní krásy, památky, tradice, dobré víno a pálenky pochází design, který se v oboru komerčních interiérů a POS marketingu proslavil nejen u nás, ale i ve světě. Realizace firmy DEKOR, spol. s r.o. najdete na všech světových kontinentech.

Posláním firmy DEKOR je vytváření výjimečného prodejního prostředí, které zákazníkům nabídne jedinečné nákupní zážitky spojené s danou značkou. Firma má 30 let zkušeností s výrobou a realizací POS stojanů, shop-in-shop projektů a kompletními přestavbami značkových prodejen.

Od počátku založení se firma snaží zlepšovat a zdokonalovat místo prodeje v kamenném obchodě jak ve prospěch zákazníků, tak i brandů, které v nich své produkty prodávají. Díky česko-italské historii nabízí při řešení projektů také design od předních italských designerů působících v oboru in-store komunikace.

Ohlédnutí za počátky firmy

Firma DEKOR byla založena pěti společníky v Uherském Hradišti v roce 1990 a vznikla s nulovým kapitálem. Začínala v kanceláři v bytě, a to proto, aby obchodovala s reklamními dřevěnými předměty a nábytkem do mateřských školek v Evropě. S postupem doby získávané know-how využívalo vedení v dalších činnostech v podobě větší komplexnosti projektů. Po několika letech se však společníci vydali jinými cestami až jediným společníkem zůstal Libor Jordán.

Po dobu deseti let fungování DEKORU byla společníkem i italská firma, avšak italští společníci s od-chodem do důchodu prodali svoje podíly dnešnímu majiteli. Italská spoluúčast měla velmi pozitivní vliv na vývoj firmy. Přímé působení na italském trhu, ale hlavně možnost získat punc italského designu a kreativity byly velkým benefitem díky kterému se společnost stala brzo předním hráčem v oboru na našem trhu. Při některých projektech DEKOR dosud s italskými designéry stále spolupracuje.

Rozvoj firmy si vynutil stěhování z malých kanceláří v centru města do pronajatých prostor v průmyslové zóně v Uherském Hradišti, ale před 15 lety padlo rozhodnutí vybudovat si vlastní moderní areál s administrativní budovou (cca 750 m2), výrobními (cca 2000 m2), montážními (cca 1500 m2) a skladovacími halami (cca 1500 paletovacích míst).

Investice do nových technologií

Neustále investujeme do všech fází naší práce, ať už se to týká softwaru, hardwaru či high-tech výrobních technologií, ale zároveň i do zaměstnanců firmy,“ říká Libor Jordán, majitel společnosti. „Zaměstnáváme odborníky z celé řady profesí – od designérů, konstruktérů, odborníků z oblasti výroby plastů, kovovýroby, nábytkářského průmyslu, přes profesionály ze světa tisku, osvětlení či povrchových úprav. Proto jsme schopni během krátké doby rychle najít kvalitní řešení i pro komplexní projekty.

Máme tiskové technologie jak na rolové, tak plošné materiály včetně latexové technologie, laserové či plotrovací stroje, frézovací CNC centra a v minulém roce jsme investovali také do automatické linky na výrobu nábytkových dílů. Naší chloubou je instalace pětiosého CNC obráběcího centra s automatickým podavačem materiálu nebo poslední model HP latexové tiskárny na plošné materiály se šířkou tisku 2,5 metru. Tato poslední generace strojů nám umožňuje dosahovat maximální kvalitu výstupů a také nejvyšší možnou produktivitu ve výrobě.“

Zajímá vás, co hraje zásadní roli v úspěšnosti projektů DEKORu? Pokračování článku najdete ZDE.

Tento článek jsme přinesli ve spolupráci s partnerem našeho portálu, odborným časopisem Brands&Stories, který se zaměřuje na značky, koncepty kamenných obchodů a na POP-marketing.

Zdroj a foto: Brands&Stories

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Podporujeme