Zákazníci Kauflandu darovali lidem v nouzi více než 56, 5 tun potravin a drogistického zboží

V sobotu 11. listopadu 2017 proběhl již pátý ročník Národní potravinové sbírky, do níž se tentokrát zapojilo 750 obchodů po celé České republice. Celkem se vybralo více než 412 tun zboží, ze kterého se připraví 926 000 porcí jídla.

Do charitativní akce na podporu našich spoluobčanů, kteří se dostali do nelehké životní situace, se zapojilo také 60 prodejen Kaufland v různých místech republiky. Tisíce zákazníků pak v nich během dne darovaly více než 56,5 tuny potravin a drogistického zboží. Nejvíce potravin bylo darováno v Kauflandu v Praze 6 na Vypichu a v Brně – Bohunicích.

„Těší nás, že byl o sbírku tak velký zájem a velmi děkujeme všem našim zákazníkům, kteří přispěli. Při letošní ročníku se vybralo o 12 tun potravin a drogistického zboží více, než v loňském roce. Je vidět, že se sbírka každým rokem dostává do povědomí stále více lidem. Jde o velkou přímou pomoc lidem v nouzi,“ uvedla po sbírce Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika. „Velké díky samozřejmě patří i všem organizátorům, dobrovolníkům a zaměstnancům našich prodejen, díky kterým sbírka perfektně fungovala a proběhla bez komplikací,“ dodala.

Vybrané potraviny poputují neziskovým organizacím v jednotlivých místech, kde zákazníci obchodů zboží darovali. Pomoc tak půjde matkám s dětmi v azylových domech, seniorům, lidem bez domova nebo handicapovaným.

Zdroj a foto: Kaufland Česká republika

 

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři