Za propagaci města získal Václav Berk plzeňskou historickou pečeť

1619 zobrazení

Emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka získal významné ocenění za svou práci. Plzeňský primátor Martin Zrzavecký mu udělil historickou pečeť města za dlouholetou vynikající propagaci Plzně v Česku i zahraničí.

Tohoto ocenění si velmi vážím. Propagace plzeňského piva jde ruku v ruce s propagací města, kde proslulý ležák vaříme již plných 176 let. Městu za mnohé vděčíme, dlouhodobě úspěšně spolupracujeme v turistickém ruchu i dalších oblastech. Věřím, že se tato spolupráce ještě zintenzivní, aby přinesla další prospěch jak Prazdroji, tak i Plzni a jejím obyvatelům,“ říká Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

Václav Berka je s pivovarem spjat jako málokdo další v Plzni. Je již třetí generací rodiny Berků v historii Plzeňského Prazdroje. Svoji první várku piva pomáhal uvařit již v patnácti létech, když pracoval v pivovaru jako brigádník. Dnes je nejvýraznějším ambasadorem pivovaru. Pomáhá výrazně k tomu, aby se plzeňské k milovníkům piva dostalo v té nejlepší kvalitě a kondici, dobře ošetřené a správně načepované. Pravidelně kontroluje kvalitu piva v pivnicích a hospodách v Česku a stále častěji i v zahraničí, kde se čepované ležáky z Plzeňského Prazdroje těší čím dál větší oblibě.

Zdroj: Plzeňský Prazdroj

Foto:Plzeň.cz